Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A diszlexia és a diszgráfia...

A diszlexia és a diszgráfia nem csupán a finom elnevezése annak, hogy valaki nem tanult meg rendesen olvasni/írni?

Figyelt kérdés
Régebben amennyire tudom, hallani se lehetett ezekről, ma meg már rengeteg ilyen gyerek van. Miért? Nem hiszem el, hogy valaki nem tud írni megtanulni. Noha nem értek hozzá, nekem ezek mindig is áltudományosnak hangzottak.
2011. febr. 11. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy mondod, így szépítik azt, hogy a hüle kölyök nem volt képes gyerekkorban leülni és megtanulni írni/olvasni!
2011. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Régen valóban nem voltak ilyenek, mert nem ismerték el. Ha valakivel ilyen volt, arra azt mondták: hülegyerek! Tanulj meg írni vaze!

De valójában előfordul ilyesmi. Nem vagyunk egyformák, van akinek ez megy jobban, van akinek az. Ezek a dolgok lehetnek szélsőségek, pl. dyslexia: keveri a betűket, nem tud helyesen írni, azt mondjuk helyette 100 % - os matekot ír. Ezek valós "betegsége", ami igazából nem betegség, csak máshogy alakul az agy. Pl. ha gyerekkorodban nem tanulsz meg beszélni, akkor soha nem leszel képes rá, de ehelyett olyan dolgokat is képes leszel megtenni, amit az átlagember nem...

2011. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48 éves vagyok,mindig jobb tanulónak számítottam,rengeteget olvastam.Mégis valószínűleg van valami ilyesmi problémám,mert gyakran ha számsort,vagy egyéb adatokat kell leírnom,hülyeségeket írok(pld már fejben a következőnél tartok és azt,vagy az azt követőt írom le)vagy beszéd közben is az előrébb lévő szót mondom ki először,vagy olvasásnál is elolvasom a sorokat,de vissza kell lépnem,mert nincs szinkronban az olvasási sebességem az értelmezéssel.Szóval,szerintem valószínű,hogy létezik ilyen probléma,és jó(talán nekem is jó lett volna)ha ezt megfelelően kezelik.
2011. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát nem így van!! Az én fiam erősen dislexiás.Tud olvasni, de nem érti meg a szöveget, mert az olvasásra figyel. Keveri a d a b,a v az f betűket. Szenvedtünk az iskolában, mert Ő volt a hülyegyerek, akit semmi nem érdekel és rossz, pedig csak nem értette és unatkozott. Már felnőtt. Munkahelye is van. Légkondoszerelő.De a mai napig nem tudja a különbséget az u és az ü betű között írásban.

Minden nap ott ültem mellette és fordítottam magyarról magyarra, hogy ne bukjon meg.

A terhességembe majdnem belehaltam,és az oxigénhiány miatt lett ilyen,de azt is mondják,hogy öröklődhet.

Diszgráfiás is.Pálcikaemberen kívül mást nem tud rajzolni.

Nincs igazi térlátása.

A diszcalcuria pedig a logika hiánya.Tehát soha nem tanult meg törtekkel számolni, mert nem látja.

Te valószínűleg tudod,hogy az 1/4 a nagyobb,vagy az 1/2.Az én fiam csak akkor tudja,ha lefordítod tortára.

Hogy mikor jársz jobban,ha egy torta negyedét,vagy kettedét eheted meg.

Nem játék ez gyerekek,csak sokan visszaélnek vele,hogy könnyebb legyen érettségizni.

Sírva tanultunk,hogy ember legyen belőle,aki megáll a lában,és munkát is talál.

Dislexiásból sosem lesz ügyvéd.

2011. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Régen is volt ilyen, csak akkor simán hülyegyereknek nevezték.


Manapság viszont a diszlexiásnak, diszgráfiásnak, stb-nek kikáltott gyerekek minimum 50%-a valójában csak lusta / hülye / elkényeztetett és szülői nyomásra (mert ebbe ugye a szülő nem törődik bele)kiírja a doki betegnek. Pedig nem az.

2011. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Te valószínűleg tudod,hogy az 1/4 a nagyobb,vagy az 1/2.Az én fiam csak akkor tudja,ha lefordítod tortára. "



Lehet, hogy én vagyok a hülye, de szerintem az 1/2 a nagyobb... a 0,5 nem több, mint a 0,25?



Egyébként én is inkább arra gondoltam, hogy visszaélnek vele. De azt is fenntartom, hogy nem elég jó az oktatás. Aki nem az, az se tud olvasás közben rendesen hangsúlyozni, nem érzékelik sokan írásban, hogy hova kéne tenni a vesszőt, ilyenek. Meg például, ha jól tudom, ma már nem lehet alsóban buktatni. Szerintem ez egy vicc.

2011. febr. 11. 21:22
 7/14 A kérdező kommentje:

Juj, ne haragudj, kapkodtam... most látom csak, hogy "vagy"-ot írtál és nem "mint"-et (a törtes példádra gondolok).

Lehet, hogy mostmár én is diszlexiás vagyok?:D

Még egyszer bocsánat.

2011. febr. 11. 21:24
 8/14 anonim ***** válasza:
A 76%-os vagyok újra. És az igazi dislexiás visszafelé gondolkodik.Visszafelé kezd el olvasni,és a kört nem jobbra rajzolja, hanem balra. És ami neked a kiindulópont, az neki a vége valaminek.
2011. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na én is tévedtem:-))

Szóval a kört nem balra írja, mint az írott a betűnél, hanem jobbra.

De igazad van,sokan visszaélnek vele.És a mostani oktatás sem jó.

2011. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"A 76%-os vagyok újra. És az igazi dislexiás visszafelé gondolkodik.Visszafelé kezd el olvasni,és a kört nem jobbra rajzolja, hanem balra. És ami neked a kiindulópont, az neki a vége valaminek."


Ne haragudj, hogy ismét kötekszem, de ez szerintem nem visszafelé gondolkodás, egyszerűen nem jobbkezes, avagy balagyféltekés gondolkodás. Azért írom ezt, mert én is balkezes vagyok (bár a kört én is az óramutató járásával ellentétesen rajzolom, de ismerek olyan balkezest, aki nem), és egy vonalat pl. én is jobbról balra húzok, egyszerűen azért, mert "befelé" kényelmes húzni. Mivel a világ nagyrésze jobbkezes, ez az irány a legtöbb embernek balról jobbra.

2011. febr. 11. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!