Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Majonézes lencse saláta?...

Majonézes lencse saláta? Csinált már valaki? Finom? Bevált recept?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat !!!
2011. nov. 11. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

igen készítettem már, de semmilyen recept alapján, csak úgy próbaképp. a megfőtt lencsét egy éjjelen ét, cukros-sós-ecetes babárleveles, lilahagymás (félkarikára vagva) vízben érleltem.másnap egy szűrőtálba öntöttem, lecsöpögtettem, és finom majonézes-tejfölös-mustáros mártásba kevertem.ha szükséges, pici citromlé, cukor.

nagyon finom, de nagyon laktató, nem kell sok belőle.

hideg sültcsirkéhez ettük. máskor is fogok csinálni, de felezem, mert fél kiló lencséből rengeteg lesz.

2011. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam csinálni, hogy 25 dkg lencsét hideg vízbe áztatok 1 órára, majd leöntöm róla, és tiszta vízben teszem fel főni. Rakok hozzá 1-2 babérlevelet, sót, borsot. Ha puhára főtt, leszűröm, kihűtöm. Hozzákeverek 1 kis doboz tejfölt, 3-4 evőkanál majonézt (ízlés szerint), pici mustárt (1 kávéskanálnyit), pici citromlevet és kevéske cukrot, és teszek hozzá 1 kis fej lilahagymát (félkarikákra vágom). Sózom, borsozom, és jól behűtöm, hogy az ízek összeérjenek. Lehet bele tenni 1-2 db felkarikázott füstölt virslit is.
2011. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Megfőzöm a lencsét (szerintem nem kell beáztatni, megfő hamar, pláne a vöröslencse), bele babérlevél, só, bors. Ha megfőtt, szűrni, hűteni.

Tejföl+majonéz+bors+mustár+snidling+lencse

Snidling helyett újhagyma, hagyma is megteszi.

2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!