Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki végigbukdácsolja az...

Ha valaki végigbukdácsolja az orvosi egyetemet, és a végén sikerül lediplomáznia, az később ugyanúgy praktizálhat majd, mint aki kitűnővel végzett?

Figyelt kérdés
Nem túl kellemes gondolat, hogy adott esetben mondjuk olyan ember fogja a szikét, aki mondjuk csak harmadjára ment át az összes vizsgáján kegyelem kettessel.
2011. febr. 12. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem biztos,hogy szikét fog fogni.És attól,még lehet jó ember és jó orvos.Lehet,hogy nem fog tudni műteni,de ha jó diagnoszta,és nem hagyja kiveszni magából az érző embert,aki mosolyt és törődést is tud adni,és nem csak a pénz érdekli,akkor Ő lesz a legjobb orvos a betegei körében.Az ötös érdemjegy semmit nem jelent.Mit tudsz adni??? Ez a fontos.
2011. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát én elsősorban a szakértelmet várom el egy orvostól, és nem azt, hogy lélekben támogasson. Az is fontos, de nem ez az elsődleges, mert nekem hiába mosolyog, ha meghalok a műtőasztalon...
2011. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Még mindig én:

Szerinted hány beteg fogja megkérdezni,hogy hányas lett a zh-ja a doppler-effektusból??Vagy,hogy melyik a legkisebb izom,vagy hány dudor van az os frontálison??

De ha meg tudsz nyugtatni egy idős embert,ha segítesz a szülőnek,a gyereknek,és munka mellett mosolyt és megértést adsz,az sokkal több,mint az ötös diploma.

2011. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Kedves Zsanett,nincs igazad!! Mert hiába műt valaki tökéletesen,ha az előtte vizsgálatokon embernek se néz,csak munkaeszköznek,és tartja a markát,akkor azt fogod mondani,hogy ez egy pénzéhes bunkó.Pedig lehet,hogy ő vágja a legszebb sebet.
2011. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek Zsanettel. Lehet, hogy egy bűbájos ember, viszont sem az elméleti, sem a szakmai tudása nem megfelelő - de akkor mit keres a kórházban?
2011. febr. 12. 20:10
 6/15 anonim válasza:
36%
Símán ! Ha van diplomája mindent csinálhat. Ezért van annyi rák gyógyulás csoda által. Mert valójában csak félrediagnisztizálta az orvos, aztán nénike iszik sok pí vizeletet és lám meggyógyúlt.:D.
2011. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
ha vki lediplomázik, utána még 6-7 évig rezidensként tanul( szóval van ideje, h. tökéletesedjen a szakmájában), vizsgázik és csak aztán praktizálhat.
2011. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én orvostanhallgató vagyok és őszintén bevallom, hogy a több mint 200 fős évfolyamról azért van 3-5 olyan ember, akikhez én soha semmilyen körülmények között nem mennék... De az igazsághoz hozzátartozik, hogy szerencsére a rezidensképzés alatt az embernek már csak egy dologra kell fókuszálnia, így ha valaki egyetem után "komolyodik meg", akkor is lehet belőle jó orvos, arról nem is szólva, hogy az elég erős motiváció, hogy ha valamit elront az ember, akkor börtönbe kerül, és utána is élete végéig munkanélküli lesz.

Amúgy én is ismerek olyan kollégát, aki évet ismételt az elméleti tárgyak miatt (és végül csak 2-essel ment át), de nagyon jó kézügyessége van, és szerintem jobban járna vele a beteg (ha műtétre kerülne a sor), mint velem (hiába csak 5-öseim vannak, de a kézügyességem közelít a 0-hoz). De szerencsére, mindenki olyan szakterületet választ, amiben jónak érzi magát, és azért a szigorlatokon vagy ne adj' Isten szakvizsgán sem engednek át "közveszélyes" embereket...

2011. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint az orvosi 1 milla körül van fizetős képzésben. Az állam meg támogatja a képzés idejét + 2 félév. Kizárt, hogy azt végigbukdácsolják valaki, mert elég kevesen tehetik meg, hogy ennyi pénzért megbukjanak.

Az meg, hogy kettessel megy át, lényegtelen. Lehet, hogy a tételek 99% tudja, de kikapja azt az egyet, amit nem, vagy nem tud szóben/írásban felelni stb, de ettől még válhat belőle jó szakember, és fordítva, van egy szín 5ös, tényleg zseni ismerősöm, akit letiltottak (persze szép szavakkal) arról, hogy gyakorlatban praktizáljon, elküldték kutató orvosnak, mert annak kiváló, de beteg közelében meg nem.

Ha te orvost akarsz választani, akkor a gyakorlati eredményeit nézd, ne a jegyeit.

2011. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Véleményem szerint sok orvos nem azért lesz rossz, mert hülye és nem ért hozzá. Egyszerűen befásul, kiég...

Ha jön vki egy panasszal, akkor sokkal egyszerűbb neki felírni vmit, ami megszünteti a tünetet, mint elküldeni x kivizsgálásra, hogy utánanézzenek mi a baj. És ez nem is feltétlen csak az orvosok hibája, hanem az egészségügyé is. Egyszerűen nincs pénz sem vizsgálatokra, sem fizetésre.

Mert oké, hogy nem emlékszik vmire pl, de elő tudná venni a könyvet, ki tudná keresni. De nem valószínű, hogy megteszi...


Bár teszem hozzá egy tanárunk mondta egyszer (orvosi egyetemre járok): "Ahogy évről évre végignézek az évfolyamon, egyre kevésbé merek orvoshoz menni".

2011. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!