Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki végigbukdácsolja az...

Ha valaki végigbukdácsolja az orvosi egyetemet, és a végén sikerül lediplomáznia, az később ugyanúgy praktizálhat majd, mint aki kitűnővel végzett?

Figyelt kérdés
Nem túl kellemes gondolat, hogy adott esetben mondjuk olyan ember fogja a szikét, aki mondjuk csak harmadjára ment át az összes vizsgáján kegyelem kettessel.
2011. febr. 12. 19:44
1 2
 11/15 anonim válasza:

"Lehet, hogy a tételek 99% tudja, de kikapja azt az egyet, amit nem, vagy nem tud szóben/írásban felelni stb, de ettől még válhat belőle jó szakember,"


Na kösszépen :xD. Lehet nálam találkozik azzal amihez nem ért. Aztán közli velem. Kedves Uram ! 100 műtétből lehet 1 elfuseráltat csinálni. Nem kell aggódnia, már 99-en vagyok túl.

2011. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt orvosin a "kettes szint" olyan, mint egy közgazd - elméleti oktatáson a PHD fokozat. Úgyhogy azért besz@rni nem kell, a kettes orvos nem azon a szinten van, mint a kettes büfészakos hallgató, aki a nevét is csak segítséggel tudja leírni...
2011. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző kollégának adok igazat, meg aki az 1milla/félévet írta.

Itt ha valaki átmegy kettessel, már nagy gond nem lehet. És ráadásul iskolapad után nem a szívműtét lesz az első gyakorlati megpróbáltatása szóval...

2011. febr. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Pont azért ott húzzák meg a kettes szintjét, ahol. Aki azt képes elsajátítani, már rendelkezik a kellő tudással az adott témában. A nem hozzáértőket pedig kibuktatják. Persze az elmélet és a gyakorlat két külön dolog, az egyetem elvégzése után fontos az is, hogy a leendő orvos felügyelet mellett beletanuljon gyakorlatban is a saját szakterületébe. Erre való a rezidensképzés.
2011. febr. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utols vagyok, lenne még egy hozzáfűzni valóm: Én azt nem szeretem az orvosoknál, mikor hülyének nézik a beteget. Én biológusnak tanulok, és szerintem normális logikus kérdéseket teszek fel az orvosaimnak, mikor nagy ritkán elmegyek hozzájuk. Ehhez képest általában lekezelő választ kapok. Tudom, hogy az átlagember nem ért hozzá, de akkor sem kellene mindenkit hülyének nézni.
2011. febr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!