Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » BME vagy orvosi? (bővebben lent)

BME vagy orvosi? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek ha jol megy a matek, a fizikát elviselem, a biosz viszont érdekel de nem vagyok kiemelkedően nagyon jo belőle és mindháromból emelt érettségit teszek akkor a BME-RE lenne ajánlott mennem mert elég jo vagyok matekból vagy inkább menjek az orvosira amiből bár nem vagyok olyan jo de érdekel?
2011. ápr. 22. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hát most nem azért,de a műszaki,meg az orvosi teljesen más.döntsd el mi az,amit szeretnél csinálni,és mi érdekel.nem hiszem,hogy egy szinten van nálad érdeklődési körben egy orvos,vagy egy mérnök.
2011. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Keress valami határterületet pl biomérnök.
2011. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát a jövődet tekintve én biztos mérnöknek mennék.

Orvosokat itthon nagyon nem fizetik meg és szerintem ha nem muszáj az ember azért nem szívesen költözik külföldre.

Jó mérnökökből pedig hiány van, szóval biztos az elhelyezkedés és azért azzal is lehet keresni...

2011. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
azt mondják a biomérnök nagyon nehéz. azért lenne jó orvosnak lenni mert érdekel de mint ahogy említettem nem vagyok olyan nagy agy belőle mint az ilyen stréberek csak érdekesnek találom. mérnök pedig azért lennék mert a matek egyszerűen olyan egyszerű és logikus számomra hogy tanulni nem tanulok egy szót se és dicséretes vagyok így az lenne az egyszerűbb út.
2011. ápr. 22. 18:21
 5/18 anonim ***** válasza:
Sztem inkább mérnöknek menj az oké h most érdekelnek az orvosi dolgok, de amit az orvosin tanulnál részletesen annak a 3/4-e nem érdekelne... pl. több száz csont latin nevének megtanulása stb... orvosnak az való aki tényleg jó belőle nem csak "érdekesnek tartja". Sztem sokkal inkább neked való egy mérnöki pálya...
2011. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"azt mondják a biomérnök nagyon nehéz"

Az orvosi az egyik legnehezebb képzés. A biomérnök kb a nyomába sem ér. Szóval ez elég idétlen indok.

Oda menj, ami jobban érdekel.

De az orvosi baromi hosszú (6 év egyetem + szakvizsgáig még 3-7 év), és nehéz. Sokat kell magolni is.

2011. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, ha annyira nagyon egyik se érdekel, hogy valamelyik mellett dönts, akkor mérnöki.

Mert akkor mindegyikből lesz egy "falat", vagy legalábbis köze lesz hozzá.

Én a környezetmérnökit néztem ki magamnak, mert az elég összetett, és állítólag majd sokfelé lehet szakosodni. Csak nekem annyira nem megy a matek, úgyhogy attól félek... :S

2011. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 habibi válasza:
szerintem is inkább BME-t válaszd, mert van pár orvos ismerősöm (én is az leszek) és azt mondták, hogy hiába, hogy érdekli őket, de több órán keresztül kell tanulni naponta és elég unalmas dolgokat.Szóval magolni kell és latinul is mindent, kémia is nagyon kell. És ha nem vagy olyan jó belőle, akkor minek gondolkozol rajta?
2011. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

19:22

Több órán keresztül mérnökként is tanulni fogsz minden nap. Konkrétan annyi beadandóm meg tanulni valóm van, hogy örülök, ha naponta 4 órát tudok aludni. Így félév végére olyan szintre jutottam, hogy már reflexből hagyok ki sok előadást csakhogy tudjak egy kicsit pihenni. Az anyagot megkérdezem, a jegyzetből megtanulom.

2011. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
a nem annyira jo nem azt jelenti hogy 5ös alá süllyedek. csak nem vagyok stréberesen jo. tehát a naploban a jegyeim nem sorra csillagos 5 és 5. gyakran becsuszik egy 3as vagy négyes sőt év végén sokszor kell küzdenem a jobb jegyért de azért nem vagyok buta ha érdekel valami és elszánt vagyok tudok magolni is a cél érdekében. attól tartok hogy a mérnöki tul száraz és unalmas lenne és annyi orvos van ők is tul élték valahogy...
2011. ápr. 22. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!