Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Adott vektor felbontása,...

Adott vektor felbontása, másik 2-vel párhuzamos összetevőkre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy matematika feladat, amit nem értek.

Bontsuk fel v(1,5) vektort az a(2,-1) és b(1,1) vektorokkal párhuzamos összetevőkre.


A későbbi feladatok mennek, egyenesekkel körökkel kapcsolatos dolgok, de erre még mintapéldát sem találok. Úgy néz ki ennyire egyszerű! De nekem nem:S

Nem csupán a megoldás érdekelne, hanem kis magyarázat, hogy logikusan átláthassam ezt a feladattípust.

Én úgy kezdtem el, hogy v=k1*a+k2*b és ebből egyenletrendszert alkottam, de nem a jó eredmény jön ki...


Ha valaki segítene az nagyon jó lenne!!!

Előre is köszi!


2011. febr. 13. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem is ilyen egyenletrendszerrel kell megoldani.

1 = k1*2 + k2*1

5 = k1*(-1) + k2*1

Ebből nekem k1=-4/3, k2=11/3 jön ki, tehát a v vektort a -4/3*a=(-8/3, 4/3) és a 11/3*b=(11/3,11/3) vektorokra bontjuk fel.

2011. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanez jött ki nekem is!

A könyv szerint a megoldás v= 2a-3b

Nem értem...

Lehet hibás de nem valószínű. Hátha valakinek van más ötlete is.

2011. febr. 13. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

2a-3b=(1,-5)

Ez alapján valószínűsíthető, hogy a v vektor meghatározásában hagyott ki a szerző egy kötőjelet.

A hiba semmiképpen sem a te megoldásodban, hanem a könyvben van. :-)

2011. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2011. febr. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!