Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen sav vagy bázis erős...

Milyen sav vagy bázis erős annyira, h szétmarja a fát? Szükségem lenne néhány receptre, amelyeket itthon is elkészíthetek.

Figyelt kérdés
kb olyan maróhatású kell, ami 1-2 cm fát vagy bútorlapot átmar. köszönöm
2011. márc. 3. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, és besétálsz a sarki vegyszerboltba, és veszel belőle két litert, mi?


Egyébként szerintem nincs olyan sav, amit csak úgy odaraksz és áteszi magát 2 cm fán, mint az Alien nyála. Tömény sósav, tömény kénsav elégy csúnyán megmarná, de állandóan cserélni kéne a savat, plusz vigyázni, hogy csak ott marjon, ahol kell. Szerintem előbb fúrod át, mint ahogy átmarartod.

2011. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%-os kénsav a legerősebben mar ilyet de a marásnál a sav gyengül ahogy az első jól írta pótolni kell állandóan és az mar mindent ami az utjába kerül a fémeknél meg hidrogén keletkezik ami robbanásveszély is , nem ajánlatos ilyennel játszani.
2011. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján a kémiai ismereteid annyira hiányosak, hogy nem merünk segíteni neked, nehogy valami balesetet okozz, vagy kár történjen.


A tömény kénsavat én személy szerint azért nem ajánlom, mert agresszív vízelvonószer, és a szerves anyagból is képes elvonni a kémiai kötésben lévő vizet. Szén marad csak.

Tehát a felszínen elszenesít egy vékony réteget, a szenet meg már semmivel nem lehet feloldani!

2011. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, igazatok van, nem 1-2 éve tanultam utoljára kémiát. : ) És ez csak kísérletezés szinten érdekelt. elég balesetveszélyes és az alapanyagokhoz sem egyszerű hozzájutni..szóval bukott az egész, jól mondom?

2cm fát nem fogok tudni átmaratni... más ötlet ha van, szívesen meghallgatom.

2011. márc. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!