Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy amatőrrádiós műholdat...

Titizi3 kérdése:

Egy amatőrrádiós műholdat szeretnék építeni, de előbb tanácsot kérnék (pl. Miből legyen? , Hogyan oldjam meg a rádió kapcsolatot? , Napelemes v akisis? ).

Figyelt kérdés
Gondoltam arra is hogy egy telenfon a kamera és hogy telefonnal határozom meg a helyzetét gsm cella segítségével(olcsó :D) google mapssel.
2011. márc. 3. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Műholdat akarsz építeni? És olya tanács érdekel, hogy miből legyen? :)


Hápersze :D

2011. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Hát ha ezt a műholdat a kertbe szánod felrakni egy oszlopra akkor így még működhet is...


De hogy neked nem lesz GSM hálózatod föld közeli pályán, az is biztos.


Nem akarlak lelombozni, mert örülök ha valaki ilyenekkel foglalkozik, de azért egy műhold ennél kicsit összetettebb tudást igényel, minthogy ráragasztasz egy napelemet egy telefon hátuljára, nem beszélve a pályára helyezése. De ha megvan hozzá a kínai vagy orosz kapcsolatod, szólj mert akkor engem is érdekel :)

2011. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de ám olyanra gondoltam hogy héliumos lufival kb.150m-es magasságba:D 10x10x10cm nagysággal
2011. márc. 3. 17:06
 4/13 anonim ***** válasza:
És ez mitől műhold ? :)))
2011. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert azt szeretném ha ehez hasónlítana: [link]
2011. márc. 3. 17:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél az tényleg fel fogják lőni. De azon egy mérnök csoport dolgozik, és milliós nagyságrendű a költségvetése.
2011. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom éppen csak külselyére ugyan az.
2011. márc. 3. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Külselyére???


Ugye figyelembe veszed azt is, hogy a magasban a kis nyomáson a héliumos lufi kitágul és jó eséllyel fel fog robbanni?

Ezen kívül a Nap rövid idő alatt tönkreteszi az anyagát, a hélium pedig gyorsan szökik belőle.

A magaslégköri léggömböket nagyon ellenálló és erős anyagokból szokták készíteni és nem fújják fel nagy nyomásra, hogy jobban bírják a gyűrődést.

2011. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem azért, de a műhold attól műhold, hogy bolygó körüli pályán kering.


Ahhoz egy csöppet magasabbra kéne lőni, mint pár száz méter :)

2011. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a célom hogy 5lufit kötök rá 4vékony falut hogy robanjon szét az egy vastag hogy amikor esik akkor lassuljon és ez a jó hogy magátol leesik.
2011. márc. 4. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!