Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Bőrgombára ecet vagy lúgos...

Bőrgombára ecet vagy lúgos szappan?

Figyelt kérdés

Már olvastam mindenfélét. De nem tudom melyik lehet az igaz. A gomba a savas környezetet szereti, de akkor szappannal lehet mosni vagy nem? Az ecet megerősíti, vagy elpusztítja a gombát?

Valaki aki ért tényleg ért a biológiához, leírná nekem ezt?


2011. márc. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
lábgomba ellen nagyon jó az ecet. régi népi gyógymód. ámde nagyon kiszárítja a bőrt,így vigyázni kell a keverési arányra. ecet-víz.
2011. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az ecet is jó, de ami tuti, az a teafaolaj. Csak vigyázz vele, töményen nem szabad használni, vegyíteni kell hordozóolajjal pl. mandulaolaj (v. avokádó, v. jojoba, de ha nincs más, jó a sima olivaolaj is).
2011. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sulfur ***** válasza:
Az előzőeket nem próbáltam, nekem az arcszesz (Pitralon) vált be annak idején a katonaságnál. Igaz, eltartott egy hónapig ( más módszerek nem tudom mennyi idő alatt hatnak) de úgy néz ki, sikerült a műtét és én is megmaradtam.
2011. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez pusztán tudományos érdeklődés volt? Mert ha nem, akkor ajánlom a gyógyszertárat, vagy orvost, ha igen, akkor meg nem tudom.
2011. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!