Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történne ezzel a generátorral?

Mi történne ezzel a generátorral?

Figyelt kérdés
Adott egy "állandómágneses" generátor, amiben mágnes helyett szupravezető tekercs van, egyszer felmágnesezve. Ha használjuk ezt a generátort, akkor el fogja veszteni a szupravezető a mágneses terét?
2011. márc. 20. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

"szupravezető tekercs van, egyszer felmágnesezve".

Ezt kifejtenéd bővebben mit értesz ez alatt? Tekercset hogy lehet felmágnesezni? Én ugyanis még nem hallottam ilyenről.

2011. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Adott a szupravezető tekercs, elé teszel egy normál, nagy mágneses mezejű tekercset és bekapcsolod egy pillanatra, ekkor a szupravezetőben ellentétes mágneses tér jön létre.
2011. márc. 20. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egy szupravezető tekercsre egy pillanatra feszültséget kapcsolsz áram fog folyni benne. Mivel szupravezető, az áram a zárt tekercsben is megmarad, lévén az ellenállása 0. Az áramnak ha folyik mágneses tere van. Ez a mágneses tér független attól, hogy te odaraksz egy mágnest vagy sem. Viszont ez a mágnese tér terhelése esetén az áram megszűnését fogja okozni. Így ez a rendszered energia termelésére nem alkalmas.


maci

2011. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De egy másik mező (mondjuk amivel a generátor hat vissza) szerintem nem fog áramot indukálni a szupravezetőben, mivel a meglévő mágneses térbe nem tud belehatolni....
2011. márc. 21. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:

De bizony! Egy esetleges másik mező bizony indukál feszültséget. Mert miért is ne tenné? Az áram ha folyik akkor mágneses teret hoz létre. Ha ez a mágneses mező változó, avagy egy vezető a nem változó mágneses térben mozog, abban feszültséget indukál, és áram is fog folyni. Ez ilyen egyszerű.


De komolyan nem értem a gondod, mért kellene egy olcsó, jól bevált állandó mágnest szupravezetőből megépített kvázi állandó mágnessel helyettesíteni ?


Egy szupravezető rendszer macerás, és drága. Nincsenek is ilyen generátorok, és ez nem véletlen...


maci

2011. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy: Egy mágnes közelében mozgó másik mágnesben indukálódik áram? Szerintem nem, mert csak a mezők hatnak kölcsön, az anyagig (vezetőig) nem tud terjedni a mező miatt a másik mező.
2011. márc. 22. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Az erősebb mágneses tér legyengíti a másikat annyira, hogy aztán a hatása "eljusson az anyagig", ott aztán indukál feszültséget. Ha úgy jobban tetszik, a különbségük fog a gyengébb mágnes anyagában feszültséget létrehozni.


maci

2011. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!