Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi annak a pszihológiai oka,...

Mi annak a pszihológiai oka, hogy néhány ember hülyébbnek tetteni magát mint amilyen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok h pl. úgy tesz mintha félreértett volna vmit, idiótán néz maga elé, vagy örökké hülyeségeket szólógat be stb. Csak azért érdekel mert van egy ilyen ismerősöm (lány) és tudom h nagyon eszes, vágja az értős tantárgyakat (pl. matek) és én nem vagyok ilyen típus mint ő, mégis jobban érti a dolgokat mint én =P Arra lennék kiváncsi h miért csinálja ezt, milyen pszihológiai ok miatt?
2011. ápr. 7. 14:08
 1/9 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy több információt szeretne hallani ,vagy csak szimplán idegesíteni akarja a másik embert :)
2011. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a matekot vágja, de mondjuk más dolgokban gyengébb, és ez abban jön le, hogy fura butaságoknak tűnő dolgokat kérdez. Tényleg van ilyen. Nézd meg a Dr Csont sorozat egyik részét. A főhős nő állati okos szakmai ügyekben, de a hétköznapi emberi kommunikációhoz nem ért. Tényleg vannak ilyen emberek, akikről ezt a karaktert is mintázták.


A zsenialitás nem úgy működik, hogy olyan mint az átlagember, csak mondjuk pluszban jól ért valamihez. A zsenialitásnak ára van, többek között az, hogy egy matek zseni (pl) rossz arc, vagy épp képtelen hétköznapi életet élni.

2011. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert így be tudja húzni a csőbe azokat, akik annyira el vannak szállva maguktól, hogy hülyének nézik őt. És még észre se veszik, hogy át lettek verve. :)
2011. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert sokan (főleg fiúk) visszariadnak egy túl okos lánytól. Inkább alkalmazkodik az elvárásokhoz.
2011. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Túl okos lány? Hát ilyennel még nem találkoztam egyszer sem :)
2011. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ááh biztos nem idegesítés miatt csinája mer' alapjába véve jó fej csak órákon dilis. Dr. Csontot nézem és értem mire gondolsz bár ő nem ilyen "okostojás" típus, viszont gyorsan megért dolgokat pedig úgy viselkedik mint egy idióta és nem értem miért!
2011. ápr. 7. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:

"Túl okos lány? Hát ilyennel még nem találkoztam egyszer sem"

Na, látod!!? Mert jól csinálják!! Valójában mindegyik agysebész. :))


(Bocs a lányoktól, csak viccelek!)

2011. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. okos lánnyal személyesen még én sem találkoztam.

2. mi speciel azért csinálunk hülyeségeket, mert elegünk van az orrukat fenn hordó emberekből, akik mindent megtanulnak szó szerint, amit a tanárbácsi mond, semmit nem értenek, és hűde okosnak tartják magukat. pedig középiskolás létükre nem tudnak még szeparábilis differenciálegyenleteket sem megoldani, fogalmuk sincs róla, mi az a kvantumfluktuáció, és még sohasem nyertek semmilyen országos tanulmányi versenyt. vagy maximum egy tantárgyból.


Na, tőlük próbálnak meg az okosabbak elhatárolódni, aminek a legegyszerűbb módja komolytalannak lenni.

2011. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm, hát kössz az összes választ ;D elgondolkodtató :)
2011. ápr. 8. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!