Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ekkor mi történne a fekete...

Ekkor mi történne a fekete lyukkal? Ha például eszméletlen mennyiségű atombombát bikáznánk be egy fekete lyukba, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
Odaérne?És ha oda, akkor az nem robbanna fel.Igaz?Persze ez erős hülyeség, mert a "bombákat" nehéz lenne felvinni , de engem az érdekelne, hogy mi történne ekkor.
2009. márc. 8. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Annak az eszméletlen mennyiség tényleg jó soknak kéne, hogy legyen... Emellett valószínűleg nem történne semmi, mert olyan tömör az anyag, hogy azt atombomba szét nem robbantja. Ezt a kérdést at kéne küldeni a humor rovatba, a kérdező szerint is hülyeség.
2009. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem robbannafel mert a gravitácio összeroppantaná a bombát.
2009. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol robbantanád. Ha még az eseményhorizonton kívül, akkor rendesen felrobbanna, majd nagyjából az egész belezuhanna a fekete lyukba.

Ha az eseményhorizonton belül, akkor hasonlóan - csak az egész belezuhanna, a fény se jönne ki.

Ha túl későre állítanád az időzítést, akkor nem tudna felrobbanni, mert a gravitáció előbb széttépné (eltávolítaná egymástól) a bomba részecskéit.

Amikor pedig megérkezik a központba, akkor már nem lesz abban az állapotban az urán sem, hogy robbanni tudjon. Eleve nem is lesz urán, mert közben az atommagok is szétszakadtak - majd összetömörülnek nagyjából egyetlen pontba.

2009. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
...amúgy, ha a fekete lyuk közepéből kivennél pár kiló anyagot, és odatennéd valahova a világban - az nem úgy robbanna fel, mint egy atombomba. Szerintem inkább az ősrobbanásra hasonlítana. A fekete lyuk hatalmas gravitációja okozza, hogy MOST nem robban fel így.
2009. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ok.Értem........
2009. márc. 9. 20:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eseményhorizont előtt maga az idő is megnyúlna szóval a bomba "eleje" más időben lenne mint a vége...
2009. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez nem igaz.

Nem az idő tépi szét a bombát, hanem a gravitáció. Mármint az, hogy mondjuk az elejét 30000 G húzza - míg a végét csak 10000 G. Nincs anyag, ami ezt kibírja.

2009. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom h a gravitáció tépi szét nem is azt mondtam, vegyük példának 1 űrhajóst.Ha egy térben lebegő űrhajós egy fekete lyukhoz közelítene, akkor a távolabb álló megfigyelő láthatná, hogyan húzza a gravitáció egyre jobban hosszába a társát. Ez a folyamat a megfigyelő számára viszont egyre lassabban telne el, végül végtelen sokáig tartana, mert a fekete lyukhoz egyre közelebb kerülve az elképzelhetetlen mértékű gravitáció az időt egyre jobban megnyújtja, míg végül teljesen megáll. A megfigyelő számára olyan lenne, mintha a társa sose érkezne meg. Az űrhajóst viszont bizonyos idő után teljesen szétszakítaná az erőhatás, és egyre nagyobb sebességgel, végül fénysebességgel húzná magába a fekete lyuk a szingularitás pontjáig.
2009. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valami hasonlót olvastam a Wikipedián....Köszi szépen!Már értem.
2009. márc. 22. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
a feketelyuknak nem sok köze van az időhöz mint olyanhoz. ne menjünk bele scifi témába. a feketelyuk (A JELENLEGI ELKÉPZELÉSEK SZERINT) a teret hajlithatja meg a hatalmas gravitácionak köszönhetően. az idő nem kézzel foghato dolog. nem szivja magába a feketelyuk. a bombáknak pedig képzeljetek egy időzitést. robban, majd beleomlik a feketelyukba. kb nem látnánk belőle semmit.
2010. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!