Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki eltudná nekem szépen...

Valaki eltudná nekem szépen és érthetően magyarázni, mi az az ohm, és mi az a watt?

Figyelt kérdés

És, hogy a kettő hogy kapcsolódik egymáshoz?

Annyit tudok, hogy az ohm az ellenállás egy elektormos vezetőben, és a közegellenálláshoz hasonlatos, ha jól értelmeztem a dolgokat, a watt, pedig teljesítményt jelent. De mégsem áll össze a kép. Ezért nem értem, hogy pl az erősítőknél és hangszóróknál, hogy működik ez az ohm és watt dolog, mitől ennyi meg annyi wattos, vagy ohmos egy erősítő vagy hangszóró... stb.


2011. máj. 4. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezt két sorban nem fogjuk tudni leírni neked. Ismerkedj meg az elektrotechnika alapjaival, és utána minden világos lesz. Ha az alapokat nem érted, nem fogod ezeket se.
2011. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Silber ***** válasza:

Két mondatban leírható.

1.: Mindkettő mértékegység, amelyeket az elektronika terén használunk (a wattot mechanikában is).

2.: Az Ohm az ellenállás mértékegysége (R=U/I, ahol R az ellenállás, U a feszültség és I az áramerősség), míg a watt az elektromos teljesítményé (P=U*I, ahol P a teljesítmény, U a feszültség, I az áramerősség).

2011. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hol tudnék a legkönnyebben megismerkedni az elektrotechnika alapjaival?
2011. máj. 4. 21:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát találtam pár oldalt az elektrotechnika alapjairól, de tele van olyan fogalmakkal amiket nem értek, meg csomó jelölés, képlet, amiről halvány lila gőzöm sins, hogy mit jelentenek... Fogalmam sincs, hogy tudnám ezt az egészet megérteni. Pedig az IQ-m magas...
2011. máj. 4. 21:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Az IQ-d nem jelent semmit... Amúgy ezeket kb általánosban tanítják fizika órán.
2011. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok:



Ez így csak részben igaz, és a valóságnak nagyon kis hányadát fedi le. És ha váltakozó áramról van szó? Vagy egyáltalán, kedves kérdező, tudod mi az a váltakozó áram/egyenáram? Szerintem fizikakönyvekből(8.-os) könnyedén megértheted az alapokat.

2011. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hááát azért nem tudnám pontosan megmondani, mi a váltóáram és mi az egyenáram... A váltóáramnak nagyobb a feszültsége, nem? A feszültésg növelése volt a cél a váltóáram "feltalálásánál", nem? Hogy ugyanakkora térfogatú vezetőn sokkal nagyobb áramerősségű áram haldhasson keresztül... valami ilyesmire emlékszem.
2011. máj. 4. 22:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Van egyátalán már fizika órád? Mert magadtól ahogy nézem nem fogod megérteni.
2011. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"A váltakozó áram olyan elektromos áram, amelynek iránya és intenzitása periodikusan változik."


"Az elektromos áramot akkor nevezzük egyenáramnak, ha az áramkörben a töltéshordozók állandó vagy változó mennyiségben, de egyazon irányban haladnak. "

2011. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Közgázra jártam középbe, ott nem volt egyáltalán fizikám, majd 2 évet dolgoztam, most indulok egyetemre az idén, programozásra, amihez értek is egyébként, de szeretném megérteni az egész elektronika alapját. És sajnos akárhol olvasok után, átlagban már az első mondatban akad számomra ismeretlen fogalom, aztán azt is megnézem mit jelent, és annak a magyarázata is tele van ismeretlen fogalmakkal. Majd megpróbálok továbbolvasni, hátha megértem, erre már jönnek is a képletek. Tényleg nem az a gond, hogy annyira értetlen lennék, csak nem ismerem ezeket a fogalmakat, és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem lehet őket egyszerűbben megmagyarázni.
2011. máj. 4. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!