Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek? Szeretném megérteni a...

Matek? Szeretném megérteni a következő típusú feladatokat?

Figyelt kérdés

Elmagyarázná valaki a megoldás elvét tövéről hegyére?


Minden válasz érdekel ami a felmerülő MIÉRTekre választ adhat!

Totál kínai ez nekem úgyhogy részletesen ha lehetne, köszönöm! Hogy kell átváltani, mi alapján, mit kell megtanulnom, hogy ezek menjenek??

Mi alapján lehet átírni számokat ilyen píkbe meg sinus tangnsekbe stb-kbe és vissza??



Döntse el melyik nagyobb:


(a)


5^log25 20 (25 alul kicsibe 20 nagyba)


vagy

1/gyök öt mínusz kettő


(b)


tangens(mínusz pí/4) vagy 32^1/5

vagy

log1/3(alul) 9


(c)


4^log(kettes alap)^1/3 (hatványban van a logaritmus és még annak is egy hatványa az 1/3)


vagy


logm m^9/m^-3


(d)


3^log3(3mas alapú)[2sin(pí/3)]


vagy


9^log3(3mas alapú)5


2011. máj. 13. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
a. Tudjuk, hogy 25=5^2, ezért a 25 alapú logaritmus az 5 alapú fele. Az első szám így 5^(1/2 log5 20)=gyök(5^log 5 20)=gyök(20)=2 gyök 5. A második szám gyöktelenítés után gyök 5/5-2, amiről a pontos értéket nem tudjuk, azt viszont tudhatjuk, hogy 1-nél kisebb, mivel az 5 a 4 és a 9 közé esik. A gyök 5 pedig biztos nagyobb 1-nél.
2011. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

b. A pí/4 a derékszög fele, ennek a tangensének kell a mínusz egyszeresét venni, mivel a tangens páratlan függvény.

Ennek tudjuk a tangensét: ez éppen az 1 szám, aminek mínusz egyszerese -1.

A törtkitevős hatvány definíciója szerint a tört nevezője gyökvonást jelez. 32=2^5, ötödik gyöke 2.

log 1/3 9=-log 3 9, mert a 3 az 1/3 reciproka. Folytatva, -log 3 9=-2, mert a 9 a három négyzete.

2011. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
c. A jelöléseid nem világosak; nem lehet tudni, minek veszed a kettes alapú logaritmusát, és hogy azt a számot hatványozod-e, vagy mára logaritmust. Itt csak annyit tudok segíteni, hogy log 2 x= 2 log 4 x. A másik szám: ha m^-3-nal osztasz, akkor a reciprokával szorzol, vagyis a kitevő hárommal nő, és mivel az alappal logaritmálod, leesik ez a kitevő, és lesz 12.
2011. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

d. A hatványozás eltünteti azt a logaritmust, így lesz 2 sin (pí/3). Ezt már ismerned kellene, ez 2*gyök 3/2=gyök 3.

A másik számban fel kell ismerned, hogy a 9 a három négyzete, ezzel 3^2(log 3 5). Beviszed a kettest, lesz 3^log 3 25. Leesik a kitevő, lesz 25.

2011. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kb 8 éve érettségiztem és egyrészt akkor még nem ilyen típusú feladatok voltak, hanem sokkal egyszerűbbek, főleg geometriaiak és ezeknek már a felére sem emlékszem.


Vannak könyveim, de önmagában az elmélet nem elég ahhoz, hogy begyakoroljam a feladatmegoldást, legalábbis nekem.


Voltam már különtanároknál is de mind csak a pénzre hajt, és elkalandozik órákat töltve el a hiányosságaim feltérképezésével az én pénzemen, de konkrét tudást nem sokat adnak át...És a könyvek lényegesen olcsóbbak is szerintem mint egy magántanár óradíja.


Köszönöm az eddigieket, tudnál még segíteni abban, hogy milyen könyveket vagy tankönyveket érdemes megvennem, vagy milyen témakört kellene átnéznem ahhoz, hogy ezek a feladatok gond nélkül menjenek is?

2011. máj. 14. 20:55
 6/7 A kérdező kommentje:

A "C" nél a 4 hatványa a kettes alapú logaritmus, és még abban is a hatvány az egyharmadikra van hatványozva...


Szóval ami a négy után jön az mind hatványban van illetve a hatvány hatványán..

2011. máj. 14. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

21:25

az alsó index sztenderd jelöléde az alulvonás, a kitevőé a kis kalap.

az meg már nem jelöléstechnika, hanem a fogalmak ismerete, hogy a log_2 (1/3) kifejezésben az 1/3 nem kitevője a log_2-nek sem a 2-nek. Úgy nem lenne értelmes a kifejezés.


4^(log_2 (1/3)) = 2^(2*log_2 (1/3)) = (1/3)^2 = 1/9


log_m (m^9/m^(-3)) = log_m (m^12) = 12


Remélem, tudtam segíteni.

2011. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!