Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen könyvet tudtok ajánlani...

Milyen könyvet tudtok ajánlani műszaki ábrázolás és az eljövendő géprajz elsajátítására?

Figyelt kérdés
Amit az egyetemen kaptunk jegyzet, finoman szólva is ótvar, így ez ügyben érdeklődöm, hogy ismertek-e jól bevált műszaki rajz illetve a ráépülő géprajzzal kapcsolatos könyvet?
2011. jún. 4. 11:27
 1/4 anonim válasza:

Én gépészmérnökként végeztem és az egyetemen olyan könyvünk volt, amiben inkább szöveg volt meg apró kis ábrák. Szóval nem vettem meg, mert szerintem semmit sem ér :)Nagybátyám középiskolai könyvéből tanultam, amiben rengeteg példa ábárzolás volt, eléggé lényegretörően.

Ez a köny volt:

[link]


Két részes könyv, antikváriumokban és hasonló helyen kapható.

2011. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár én nem vettem meg, mert nem volt rá szükségem, de tanárunk ezt javasolta.


Házkötő I.: Műszaki 2D-s ábrázolás, Műegyetem kiadó, Bp. 2006.; 45079

2011. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a válaszokat!
2011. jún. 6. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:

A Házkötő féle jegyzet nekem spec elég hasznos volt, de ehhez hozzátartozik, hogy a gyakorlatvezető többet beszélt a fukushimai atomkatasztrófáról mint a tananyagról...

(BME gépész - Gépszerk. alapjai)

2011. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!