Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a jó módszer idegen nyelv...

Mi a jó módszer idegen nyelv elsajátítására?

Figyelt kérdés

Itt vagyok én, tegyük fel nulla német nyelvtudással. Mégis hogyan kellene elkezdenem tanulni, milyen módszer vagy terv szerint?


Sokat olvastam nyelvtanulási módszerekről, de ellentmondanak egymásnak. Valahol azt mondják, biztos nyelvtantudásra lehet építeni és persze el kell kezdeni szisztematikusan bemagolni a szavakat különböző témakörönként. Más meg azt mondja, ez hülyeség, semmire nem vezet, tévézzek inkább éjjel nappal németül... de igen ám, még nem is tudom a szavakat, hogyan érthetném?!


Azoktól kérdezem akik már megtanultak folyékonyan beszélni egy idegen nyelven: írjátok le nekem, ti hogyan csináltátok?


(olyan okoskodók, akik semmilyen idegen nyelvet nem birtokolnak használható szinten, azok most kíméljenek)


2011. márc. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon-nagyon hasznos blog a nyelvtanulóknak.


[link]

2011. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz.


De még érdekelne olyanok tapasztalata, akik beszélnek idegen nyelvet.


A környezetemben bárkit kérdeztem, aki jól beszél németül, mindenki osztrák szerelem/rokonság/kinti iskola révén tanulta meg még egészen kisgyerek korában.


Én szeretném azt hinni, hogy ez felnőtt fejjel is lehetséges.

2011. márc. 4. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtan- és szómagolós poroszos módot én sem tartom célravezetőnek. A nyelvtudás nem tesztek kitöltéséből áll. Inkább használni kell a nyelvet, minél bátrabban.


Jó dolog az immerzió, az anyanyelvedet is úgy tanultad baba korodban, hogy hallgattad sokat és értelmezted, nem kellett szavakat magolni.


De a tévézés önmagában nem elég, a TV nem tudja felépíteni a szükséges tananyagot kezdő szinttől :)


Vannak olyan nyelviskolák, ahol a tanár már az első órán is csak a célnyelven szól hozzád. És vannak olyan tananyagok, amelyekkel tanár nélkül, egyedül is tudsz tanulni

pl. Assimil


Ha már tanultál, bármilyen módszerrel, akkor érdemes minél többet eredeti nyelven olvasni (képregényt, újságot, könyvet), és jöhet hozzá a TV is.


Ezzel tudod igazán bővíteni a szókincsedet, nem a szótárazós-szómagolós módon. Ja, és használj egynyelvű szótárat, amilyen hamar tudsz!


Aktív gyakorlásra pedig jöhetnek az internetes levelező- és MSN/skype-beszélgetőtársak.

2011. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a Basic nyelvoktatás van felépítve a legjobban szerintem.

a lényeg az,hogy minden témakört ragyásig gyakorolj be.Sok hallgatás-ismétlés.Hangosan visszamondva.

2011. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudnál írni erről a Basic módszerről, vagy linkelni egy weboldalt? Semmit sem találok róla... :(
2011. márc. 7. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaja, a "Sok hallgatás-ismétlés.Hangosan visszamondva." jól hangzik, de annyira általános szó a basic, hogy ez alapján én se találtam.
2011. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!