Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » HELP: Fizika, matek probléma:...

HELP: Fizika, matek probléma: lehet-e sinx > 1?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy én vagyok butus, de ezt a feladatot kaptam és nem igazodom ki rajta, vagy az is lehet hogy hibás a feladat, bár ezt nem hinném, ugyanis az egyetemem nem szokott hibázni :/ A feladat lényege: egy váltóáram generátor, és két képlet megadott de utóbbi szerintem hibás: "Az ábrán egy AC generátor segítségével 2 pólus egy ismeretlen áramkörön csatlakozik. Ez lényegében egy RLC áramkör esetleg több öltéssel, az áramköre nem ismert. A mérések áramkörön kívül megadott:

U = (75.0 V ) sin wt

I = (1.20 A) sin(wt + 42.0°)" [w*: omega]

Bocs a feladat fura szövege miatt de csak így bírtam lefordítani. 1,2 = sin(wt+42°) ?=? Valamit én nem vettem észre,vagy valamit én nem tudok, vagy ez tényleg badarság?


2011. jún. 8. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Várjál, ha sin(wt+42°)=1,2, akkor a feszültségből kiindulva sin(wt)= 75.
2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ott sin wt = 75V van, vagyis értelmezésem szerint ez sin(w)t.
2011. jún. 8. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindig rakják zárójelbe a sin utáni kifejezést, bár nem értem miért. Igazából azt nem értem, hogy hogy jön oda a 75 ill. az 1,2?
2011. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy szög színusza a szemközti befogó osztva az átfogóval. Egy befogó sosem lehet hosszabb az átfogónál, így a szög színuszának értéke sem lehet nagyobb egynél.
2011. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

mit nem értesz ezen?


váltakozó áram. sin(wt), amivel változik. a feszültség és az áramerősség is. az egyiknek 75V, a másiknak 1,2A a csúcsértéke, az áramerősség 42fokkal előrébb jár a feszültséghez képest.


bejártál te órára egyáltalán?

2011. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés számomra érthetetlenül lett összehányva, ezért a vastagbetűsre válaszolok: nem. -1 <= sinx <= 1, tetszőleges valós x-re.
2011. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek idekeverni a sin(x) > 1 amúgy nem nagyobb, de a feladathoz semmi köze:

1.

i(t)=Imax * sin(w*t + 42.0°) -->(te jelöléseddel)

I =1,2*sin(wt+ 42.0°) /nincs ellentmondás rosszul rendezed át/


Ahol i(t) vagy nálad I a pillnat érték, Imax vagy nálad 1,2 a csúcsérték, omega körfrek., t (sec) és 42 a késés szöge.


2. A kettővel előttem szóló helyesen rátapintott bejártál órára?

Felteszem feladat valahogy úgy szól hogy ismeretlen RLC-re kapcsolsz u(t)=75*sin(wt) /ahol 75 a csúcsérték, w a körfrekvencia, t a pillanatnyi idő; u(t) fesz. pillanat értéke/

és ennek hatására valahol ahol mérsz i(t)=.... áram indul.


Ha ilyen hiányosságaid vannak felejtsd el, vagy kipuskázod, vagy újrahallgatod. Kivéve ha valaki aki ért vált. áramhoz és van annyi szabadideje elmagyarázza.


/Fel nem foghatom, egyetemen mért nem az "É-ad " alakot használják, a trigonometrikus helyett tanáraid, -_- azt sokkal nehezebb megérteni :D/

2011. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14:23: Bocsánat, de milyen az az É-ad alak?
2011. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

x=Xm * e^(jwt)


Erre az alakra gondoltam :D

2011. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"1,2 = sin(wt+42°)"


Ezt nem tudom, hogy honnan vetted, biztosan rossz ez.

2011. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!