Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » HELP: Fizika, matek probléma:...

HELP: Fizika, matek probléma: lehet-e sinx > 1?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy én vagyok butus, de ezt a feladatot kaptam és nem igazodom ki rajta, vagy az is lehet hogy hibás a feladat, bár ezt nem hinném, ugyanis az egyetemem nem szokott hibázni :/ A feladat lényege: egy váltóáram generátor, és két képlet megadott de utóbbi szerintem hibás: "Az ábrán egy AC generátor segítségével 2 pólus egy ismeretlen áramkörön csatlakozik. Ez lényegében egy RLC áramkör esetleg több öltéssel, az áramköre nem ismert. A mérések áramkörön kívül megadott:

U = (75.0 V ) sin wt

I = (1.20 A) sin(wt + 42.0°)" [w*: omega]

Bocs a feladat fura szövege miatt de csak így bírtam lefordítani. 1,2 = sin(wt+42°) ?=? Valamit én nem vettem észre,vagy valamit én nem tudok, vagy ez tényleg badarság?


2011. jún. 8. 11:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a segítségeteket! Valóban voltak hiányosságaim, de időre kellett megoldanom a feladatot, ezért írtam ide. Az én problémám -a korai érthetetlenségem miatt-, az 1.2 = sin(wt+42°) matematikai ellentmondás miatt volt, nem -a későbbiekben bennem is tisztázódott-, fizika háttéren. Kritikátokra nem voltam kíváncsi, nem is kapcsolódik a kérdéshez. Nem is értem, hogy jön ide a puskázás, stb.. Remélem másokkal szemben normálisan válaszoltok és nem ebben a pesszimista, hanyag ill. sértegető, agresszív hangnemben.

Még egyszer hálásan köszönöm a segítségeteket, ami ugyan nem segített. Az utolsó kommentelő értette csak meg.

2011. jún. 8. 16:53
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha már ennyire megsértődtél akkor itt egy kis alap is a felháborodásodhoz:


(Ide jön az a rész, amit inkább nem írok nehogy a lelki világod még jobban összedőljön.)


Ha észrevetted direkt próbált mindenki finoman fogalmazni, ha már ezen felkapod a vizet, akkor életedben még egyszer sem oltott le senki, úgy isten igazán.

A kérdésedre megkaptad a választ 3 válaszolótól is, az hogy te nem érted, hogy durva /szavas/hibát ejtettél átrendezésnél az a te bajod.


Ehelyett, még te kritizálsz minket, miközben én cseszem az időm arra hogy neked segítsek, had engedtessen már meg az a luxus, hogy szemedre hányjam, bizony fiam ha órára is jártál volna és tanulsz, akkor nem lennénk itt.


Nem tudom te milyen egyetemre/főiskolára jársz, de mi ennél 10x keményebb beszólásokat is kaptunk tanárainktól, kezdve hogy maga mi a fenének jár ide ha még ezt se érti addig hogy maga tényleg ilyen hülye?


De mindegy, kívánom, hogy ennél rosszabb kritikák sose érjék a háztáj elejét.

2011. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem háborodtam fel semmin, csak nem értem, mi ez az igénytelen hangnem, de akkor onnan jön, hogy titeket így tanítottak az egyetemen.

Nem hiába raktam ki ide a kérdést, ugyan is az előadáson erről nem volt szó, gyakorlaton már inkább volt hasonló téma, de sajna ott sem volt ez MÉG, de több nem volt leírva a feladatban(!), így hát megkérdeztem, mert szükségem volt a segítségre.

Ezektől függetlenül hanyag válaszokat IS kaptam.

Nem kell "cseszned" az idődet az én segítségemre, DE lehet nem értettük meg egymást, akkor viszont én kérek elnézést!

Ugyan azt kívánom viszont, amit Te nekem! Én nem érzékenységem miatt írtam vissza, vagy, hogy visszavágjak. Néha gondolkodhatnánk emberibben, nem a másik oltogatásán.

Bocsánat, hogy kérdeztem (ha az én szemszögemből nézi valaki, akkor megértheti, hogy miért nem értettem).

2011. jún. 8. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!