Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Régészet. Tényleg nem éri meg?

Régészet. Tényleg nem éri meg?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy majdnem 300ezret keresnek, minimum. Valahol viszont azt, hogy alig fizetnek. Meg ugye kapcsolatok kellenek.

Végülis akkor mi a helyzet? Érdemes egyedül ezzel foglalkozni?


2011. jún. 14. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha tudod fedezni sajat penzedbol a kutatasokat akkor lesz munkad, ha nem tudod akkor pedig megvan az eddigi par regesz aki elismert es oket kuldik ki/alkalmazzak. elmehetsz turnusvezetonek a Szepmuveszeti muzeumba bagy esetleg teremornek. volt egy ilyen kerdes 1-2 napja.
2011. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Már itt is több helyen írták, hogy ennyi régészt nem tud eltartani ez az ország, mint amennyi diplomást kibocsát, tehát igen, kapcsolatok kellenek, különben sosem jutsz ki ásatásra, és akkor is legfeljebb te viheted a kapát a többiek után. Ha beverekedted magad a szakmába, ha elismert és "nélkülözhetetlen" vagy, akkor persze kereshetsz vele, és bár nem vagyok bennfentes a témában, de készséggel elhiszem, hogy a minimum 300ezer reális. De ehhez tényleg az kell, hogy te legyél a "nagykutya", akit mindenhová elhívnak, kikérik a véleményét. Ezt pedig nem fogod egykönynen elérni - főleg nem egyedül. Kapcsolatokra szert tesz az ember a tanulás alatt, hiszen az egyetem nem egy zárt doboz, ahol gépek tömik tele a fejedet, de hogy pont rád figyeljen fel a tanár, pont téged küldjenek ki egy fontos helyre, pont te legyél az, aki betörhet a szakmába - nos, arra kicsi az esély, hacsak nem vagy egy született régésztehetség. De talán még így is sokat számít, hogy jól tudj elhelyezkedni, jó kapcsolatot építs ki az évfolyamtársaiddal és a tanáraiddal, vagy bárkivel, aki bennfentes a szakmában. Menedzseld magad, és meglesz. Ha ez nincs, lehetsz te a legjobb, a fene megette az egészet.

Ez nem csak itthon van így, mindenhol a kapcsolatok számítanak, anélkül senki vagy. (Csak bizonyos hiányszakmákban kevesebb ismertséggel is jó helyet lehet találni.)

2011. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ha talpraesett vagy talán talán jó helyre kerülsz.de a kapcsolatok a mai világban nélkülözhetetlenek:(

sok sikert!

2011. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért érdemes megnézni két adatot. Hány ember van régészként alkalmazásban? Évente hány diplomát adnak ki, amire régész van írva? Ennek tükrében szerintem megéri régésznek tanulni. Más kérdés, hogy mennyi esély van eljutni a diplomához és mennyit kell várni az előrelépéshez. Sajnos a kapcsolatokon sok múlik. Például az is, hogy valakit visszafoglalkoztatnak-e nyugdíj után.
2011. jún. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
már minden érdekes dolgot kiástak...
2011. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Amikor több millió éves kőzetben modern, mainak számító anyacsavart találnak vagy több millió éves emberi csontvázat ( nem előemberét, nem majomét! )akkor szerintem megéri...
2011. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt gondolod, hogy ez az a dolog, amiért érdemes élned, és mindent megteszel azért, hogy a legjobb lehess, azért megéri, de ha csak azt nézed hogy mennyit fogsz vele keresni, akkor keress más szakmát.
2011. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A régészetet, ahogy az összes kapcsolódó tárgyat is, csak szerelemből válaszd. Ha kiskorodtól kezdve minden vágyad az volt, hogy régész legyél, akkor nem fog érdekelni, hogy éjjel-nappal tanulsz, hogy a legjobb legyél, imádni fogod, tele leszel ötletekkel akkor is, amikor esetleg még nem indult be a szekér és minimálbérért teremőrködsz, késő este meg tudományos értekezést írsz.

Ha nem érzed a szerelmet, akkor teljesen felesleges ilyen szakmát választani. Ha a pénz motivál, akkor inkább valami mérnöki szakot végezz el, ott lényegesen kevesebb munkával keresed meg ugyanazt a pénzt.

2011. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még nem ástak ki mindent. Nem véletlen, hogy ennyire megy a hadakozás a fémkeresős emberekkel.
2011. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Imádom ezt az oldalt!! Nekem tényleg az az álmom hogy régész legyek. Imádom a történelmet, az irodalmat...Épp most néztem fel az ELTE és a PTE honlapjára hogy milyen szakok vannak és milyen képzések. Hát nem találtam túl sok infót, és így feljöttem ide. Nahát, itt talán több dolgot tud meg az ember mint bárhonnan. Már annyi kritikát hallok a régészetről és történészetről hogy kezdtem elbizonytalanodni.., de mikor az utolsó előtti hozzászólást olvastam, rájöttem hogy van esélyem..áh ez lelket öntött belém. :)
2011. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!