Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a Fraktal és...

Mi a különbség a Fraktal és az Absztakt képek között?

Figyelt kérdés
Hiszen majdnem egyforma mindkét stílus.
2011. júl. 4. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem a kérdést.


Fraktál = önhasonló alakzat, magyarán egy olyan cucc, ami előáll saját maga kicsinyített másaiból (klasszikus példa a hópehely)


absztrakt= elvont, ez még sok mindent jelenthet.

2011. júl. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. júl. 5. 00:35
 3/12 Vadmeggy ***** válasza:
81%

A fraktál egy matematikailag pontosan leírható önhasonló geometriai alakzat.


Az absztarkt pedig csak egy elvont formabontó művészeti stílus.

2011. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az absztarkt pedig csak egy elvont formabontó művészeti stílus."


Igen, de a "csak" szó nélkül :)

2011. júl. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dellfil ***** válasza:

Az absztrakt képek, mint előttem már írták, "non figuratív" képek. Általában nem tárgyakat, személyeket (élőlényeket) stb. ábrázolnak. Ne menjünk bele, hogy művészet-e, vagy sem. (Szerintem azért lehet...) Nos a fraktál ábrázolások akár "művészi" hatásúak is lehetnek. (?)

Akár az absztrakt "képek" egy válfaja is lehetne a fraktálképek világa. Egy csokorra való:

[link]

Kellemes nézelődést!


dellfil

2011. júl. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá: minden létező fraktálszerkezetű, az élőlények, a tárgyak, az univerzum... az más kérdés, hogy a legtöbb létező túl összetett, ezért igencsak áttételesen fraktálszerkezetű, ezért NEM LÁTSZIK rajtuk, ezért nem feltűnő rajtuk, ennek ellenére még te is fraktálszerkezetű vagy ,kedves kérdező. ;) Ha azon felül még absztrakt is, avval sincs semmi gond, sőt... :)
2011. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A gabonakörök is Fraktal szerkezetűek.
2011. júl. 7. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Tegyük hozzá: minden létező fraktálszerkezetű, az élőlények, a tárgyak, az univerzum"

Ha ez igy van, ramutatnal kerlek a parizeres zsomle fraktal termeszetere?

2011. júl. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utóbbinak válaszom:


A parizeres zsömle is része EGY NAGYOBB fraktálszerkezetnek, mint minden, és ne feledjük: a tudomány is egyre finomabb szerkezeteket és "szinteket" érzékel , évszázadról évszázadra, egy ideje már az atomokat, az aurát (Szemjon Kirlian, lassan 40 évvel ezelőtt) is mérni tudják műszerekkel!:

[link]


Pontosan olyan volt a kérdésed egyébként, mint ha pár száz évvel ezelőtt leírtam volna, amikor már tisztában voltak a heliocentrikussággal (A Naprendszerünkben minden bolygó a Nap körül kering), a galaxisok alapszerkezetével, tehát hogy minden végez mozgást mindenféle módon az univerzumban, és minden, minden körül és önmaga körül is, DE MÉG NEM TUDTAK AZ ATOMOK SZERKEZETÉRŐL:

Nos, tegyük fel, ilyen közegben megjegyezném, hogy a Naprendszerünk is, a galaxisok is fraktálok. Egyesek értetlenkednének: oké, az egyik irányban még csak fraktálok, a makrovilág felé, na de itt a Földön hol találsz te olyan szerkezetet, amit a természet alkotott, akár a galaxisokat, te pupák?! - ezt mondanák nekem, nem ismerve a MIKROvilágot, ahol ismétlődik a galaxisszerkezet! És miért mondanák? Mert még nem ismerték az atomok szerkezetét, ami -fraktálszempontból IS- a galaxisok mikrovilágbeli folytatása.


Egyszóval: a legtöbb dolog olyan ÁTTÉTELES (!) fraktál, hogy jó, ha érzékelsz, látsz legalábbis 2-3 önismétlő fázist belőle, de a legtöbb dolog esetén csak egyetlen (!) fázist vagyunk képesek érzékelni belőle, azaz nem érzékeljük a fraktálszerkezetét.


A kérdésed ill. felvetésed pontosan azokét tükrözik, akik a dolgok alapos átgondolása helyett a "hiszem, ha látom" korlátozott szemléletű materialista elven vannak. ;)


! ! Az akadémikus tudomány is tisztában van vele, hogy az élőlények, az ember érzékelése korlátozott, sőt, sokkal több érzék létezik, mint az 5 fizikai! Arról nem is beszélve, hogy csak 3-4 dimenziót vagyunk képesek érzékelni (legalábbis éber állapotban, spec. szerek , vagy spec. technikák nélkül, vagy spontán tudatállapot-változás nélkül.)


Nem bántásként, hanem elgondolkodtatásként vezettem le meglátásom, ha már rám kérdeztél. ;)

2011. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kis kiegészítésem: bár tartom az álláspontom, hogy egy parizeres zsömi is fraktál, de mindennek meg van a természetes eredete, ami vitathatatlanul fraktálszerkezetű, pl. a zsömle tartalmaz gabonát (utóbbiból kinő a növény, ez is fraktál elvnek köszönhető szerkezeti szempontból), tartalmaz sót (a térben a homok, a só és minden élettelen is TÖREKSZIK fraktálszerkezetet felvenni), és még sorolhatnám az összetevőit...
2011. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!