Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kinek van csillagászati...

Kinek van csillagászati teleszkópja?

Figyelt kérdés
Akinek van írja meg, mert szeretnék kérdezni.
2011. jún. 6. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát kérdezz...
2011. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerinted a refraktorok vagy a reflektorok jobbak?
2011. jún. 6. 17:09
 3/12 A kérdező kommentje:
És ismered a Celestront?
2011. jún. 6. 17:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindkét távcsőféleségnek vannak előnyei, hátrányai.

A tükrösek relatíve olcsóak, nincs színihibájuk, de kitakarásos a legtöbbféle elrendezésben.

A lencsésnek nincs kitakarása, s bár a kép nem színihibamentes, rendkívül jó képet adnak, de nagyon drágák, és bizonyos méret felett már már megfizethetetlen.


A Celestron, mint márka nem ismeretlen előttem, de az a véleményem, hogy sajnos az utóbbi időszak műszerei már nem érik el azt a minőséget, mint amit mondjuk 10-15 éve jelentett ugyanez a márkanév. Persze rengeteg olyan műszer (?) van a piacon, ami még "ennyit sem tud".

2011. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos igazad van. Mivel nem találok megfizethető áron olyan műszert ami legalább közepes tulajdonságokkal rendelkezik.

Megkérdezhetem, hogy milyen teleszkópod van?

Én ezek közül választanék:

[link]

Szerinted melyik a legalkalmasabb egy laikus csillagásznak?

A Celestronok közül választanék.

2011. jún. 6. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha veszel, sz@rt ne vegyél. Ált két favorit van, egyik sem cel.

Szal: 1. SkyWatcher 150/750 BlackDiamond Newton

2. Skywatcher 80/600 ED APO BlackDiamond refraktor.

Ezekkel el lehet kezdeni amatőr csillagászati pályafutásod. A newton kiváló asztrofotózáshoz, a 80/600-at pedig simán használhatod még földi megfigyelésre is.


[link]

[link]


Én csak ezek közül választanék, ezek amugyis a legelterjedtebek, sokaknak van tapasztalatuk velük, szal sokan is tudnak segíteni a kihasználásában. Én nem, mivel nekem nincs egyik sem.

2011. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem két távcsövem van, egy 110mm objektívű TAL teleszkóp (Ez a méltán híres, még régebben Mizar néven futó távcső). A másik egy 300mm Csatlós-féle tükörrel szerelt Newton rendszerű távcső.


Hogy melyiket válaszd, az attól függ mennyit szánsz rá, és nagyon függ attól, hogy később tudsz-e, hajlandó vagy-e áldozni rá, illetve hogy mire akarod most, és később használni. Amit a másik kommentelő ajánl, nem olyan rossz, de én inkább körülnéznék az amatőr berkekben fellelhető műszerek között. Pl itt:


[link]


Ugynazon árért a "sokszorosát" kaphatod, ha nem idegenkedsz az amatőr gyártású műszerektől, és nem ragaszkodsz az új készülékekhez.

2011. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen távcsövem van. 90/1250 Makszutov-Cassegrain. Skywatcher a márkája. Én nagyon meg vagyok elégedve vele, tökéletes kezdő amatőr távcsőnek, könnyen szállítható (nem véletlen a travelmax becenév...táskában hordom!), nagyon szép, éles kép. Jobb, mint aminek sokan gondolják első ránézésre. Az enyém egyébkét nem így néz ki, kék színű és alakja is más, de újabba ilyeneket gyártanak...szerintem csúnyább az új, de lehet praktikusabb:) Semmiképp ne vegyél ennél drágábbat kezdő csőnek szerintem. Ha Kecskemét környékén élsz, és rám dobsz egy mailt megmutatom élőben is, ha gondolod!

2011. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom a hazai készítésű Newton távcsöveket. Amatőr csillagászok ajánlhatnak ilyen neves készítőket, de sokan közülük már nem vállalnak készítést, mert inkább maguknak, barátaiknak dolgoznak már. Elfekvőben vannak "házi" készítésű tubusok, lencsés és tükrös is. Mindegyik jó, ha egy adott színvonal felett van és tudod, kb mi a célod a csillagászattal. A gyári tubusok zöme nem túl jó sajnos. És a márkanév sem mindíg azt nyújtja, mint amit mond. Válogatni kell. A gyári tubusok közül ha válogatsz segítséggel azt viszonylag jó áron elérheted. De soha nem lesz egészében olyan jó, mint egy műszaki, hozzáértő ember által elkészített. Vagy milliókban gondolkozz gyáriban. Kb ezek az alternatívák nagyon tömören. Sok sikert a beszerzéshez!
2011. júl. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A gyári tubusok közül ha válogatsz segítséggel azt viszonylag jó áron elérheted. De soha nem lesz egészében olyan jó, mint egy műszaki, hozzáértő ember által elkészített."


Azért ez nem igaz ám...


Jók az amatőr műszerek, de megnézném azt az amatőrt, aki pl egy APO lencsénél jobbat csiszol (vagy úgy általában bármilyen lencsét készít)! De a tükrökkel is hasonló a helyzet. Nem ismerek említésre méltó amatőr csiszolású 50cm-nél nagyobb tükröt. Szóval nagyon nem szerencsés általánosítani.


Kezdőknek elérhetőbbek, és rendszerint lényegesen olcsóbbak tudnak lenni az amatőrök által készített műszerek, de ezek nagyjából kimerülnek a tükrös távcsövekben, és egy bizonyos szint (értsd: átmérő) felett nem is nagyon vannak.

2011. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!