Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha tésztát főzök mindig...

Ha tésztát főzök mindig összeragad, mit csináljak, hogy ne legyen így?

Figyelt kérdés
Már próbáltam,szinte mindent és mégsem jó.
2011. júl. 11. 19:40
 1/10 anonim válasza:
75%
Én már a vízbe is rakok egy kis olajat, meg ha úgy gondolom egy picit utánna is. Nekem soha nem ragad össze.
2011. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Először is: a tészta állaga is fontos. Ha frissen készíted, elég keménynek kell lennie. Ha készen veszed, nem nagyon válogathatsz. Tegyél a fözővízbe egy kevés zsiradékot /akár egy kevs olajat/ Ne főzd túl!
2011. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A vízbe mindig teszek,de még a tésztára sosem.Addig főződ amíg a csomagoláson van írva,vagy megkóstolod?
2011. júl. 11. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a zacskón lévő előírás általában mérvadó:

én így szoktam: forró sós vizbe ujraforrástól számítva 5 percig főzöm. utána félrehúzom és párszor megkeverve kb még 10 perc fedő alatt. utána langyosvizes öblítés , menjen le a keményítő, majd lecsöpögtetés.meleg zsírra szedem. finom, roppanós , nem ragad össze.

2011. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tésztát használsz? Én a gyermelyire vagyok rákattanva.Lehet, hogy kevés vízbe teszed fel. Kóstolás után szoktam leszűrni, és teszek a tésztára egy kis olajat.
2011. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki úgy, ahogy írták, + hideg vízzel öblítsd le főzés után.

A gy.rmelyi egész jó minőség.

2011. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Írták hogy bő vízben főzd!Ez biza így van!És mindig lobogó forró vízben kezd a főzést,gyakran kevergetve!Olajozd is,de csak enyhén,persze miután hideg vízzel leöblítetted!
2011. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzés közben keverd meg, főleg az elején, mikor belerakod! + amiket írtak az előzők.
2011. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
túl sokáig főzöd, vedd le előbb, a tészta dög meleg, miután leszeded a vizet róla még fő a hőtől, amit eltárolt
2011. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés,köszönöm mindenkinek,megpróbálom így ahogyan írtátok.
2011. júl. 12. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!