Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A világegyetem tágulásából mi...

A világegyetem tágulásából mi mit érzékelünk? Van-e valami hatással az életünkre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi tudásunk szerint semmi-nemű hatása nincsen,ez nem befolyásolja a földi életet.
2011. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én arra vok kíváncsi, meddig tart... és utána mi jön, mikor lesz a nagy zutty?
2011. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
61%

Szépen lassan növeli a beleidben a nyomást!Amikor lankad a figyelmed vagy éppen fingasz felrobbansz!EZ szuper titkos adat! a kormány titkolja, én is csak azlrt tudom mert kikémleltem... A magyar titkosszolgálat nyomoz utánam! Ma már vagy 4x kiszúrták a biciklim kerekét

Remélem segítettem! S.O.S megtaláltak! adjátok tovább a hírt! ja ez csak a csillámfaszlámám bocsi téves riasztás...

2011. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
35%
aztadom gyanus...
2011. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Egyetlen érzékelhető hatása van, ez pedig a vöröseltolódás (ez alapján is fedezték fel). Más érzékelhető (látható, hallható, egyéb módon érezhető) hatása nincsen.


A mi életünkre nincs hatással (és még néhány milliárd évig nem is lesz).


Pedro

2011. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A tágulás a galaxisok, galaxishalmazok között működik. Nemhogy a Földön vagy a Naprendszerben, de még a Tejút többi csillagának mozgásában sem érezhető a hatása.
2011. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyik tanárom félreértelmezte ezt a dolgot, ő mindig azt mondta, hogy a világegyetem tágulása azt jelenti, hogy az emberek okosabbak lesznek és egyre többet tudnak meg. Persze nem egy fizikaszakos tanár volt.


Tudom, hogy ez majdnem off, bocsi.

2011. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én meg arra gondoltam, hogy így működik gravitáció, s ahogy a Föld is tágul kifelé, mint egy felfújódó lufi, így maradunk rajta, hisz minden irányban gyorsulva tágulna.


tudom, hogy nem így van, meg ha így lenne, akkor a gravitáció nem a tömegtől függene, hanem csak az átmérőtől:)

2011. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
a bolygók, csillagok stb. szép lassan távolodnak egymástól.
2011. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 07-27 22:43


Igazad lehet,de ne hozd ránk a szívbajt,tartsd pórázon a lámádat!

2011. júl. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!