Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minek foglalkozik a tudomány...

Minek foglalkozik a tudomány a világegyetem létrejöttével?

Figyelt kérdés
szerintem inkágg felfedezni kéne dolgokat,nem pedig azzal fogl. hogy hogyan jött létre
2011. aug. 15. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjuk hogyan jött létre, abból következtetni tudunk a működésére.

Ha tudjuk hogyan működik, abból következtetni tudunk újabb tulajdonságaira.

Ha új tulajdonságait ismerjük, abból újabb eredmények (találmányok, újdonságok) jöhetnek létre.


Az ismeret semmiképpen nem árthat...


Ilyen elméleti ismeretek alapján fejlesztették ki a GPS rendszereket - ugye, milyen hasznos?


Pedro

2011. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is felfedezés, és sokat segíthet bizonyos folyamatok felismerésében és megértésében.
2011. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Van aki ezzel foglalkozik, ettől még más dolgokkal is. Én azt gondolom erről, hogy egy rossz oldala van, az hogy a hitet veszi el az emberektől.
2011. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan kérdés, amikor azon kezd hőbörögni valaki, hogy a kormány miért nem ezt vagy azt csinálja, miért a térátnevezésekkel foglalkoznak. Sem a kormány, sem a tudósok nem egy ember. Az előbbi egy szervezet, az utóbbi pedig egy rakás ember laza közössége, egy nagy, közös céljuk van, ami elég homályos, az egyes kisebb egységek pedig a saját kisebb céljukért fognak dolgozni.
2011. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt tényleg segít megérteni bizonyos jelenségeket, amiket utána hasznosíthatunk (ld. alagútdióda), másrészt az ember alapvető tulajdonsága a kíváncsiság, ez hajt minket előre. (Ez egy kicsit patetikus lett, de igaz.)
2011. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valaminek a működését nem ismerjük, akkor abból nehéz találmányt készíteni.
2011. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én nem a működését kritizáltam hanem azt hogy fel kéne fedezni anyagokat az univerzumban mint például ott van a bnzin biztos hogy 50 év mulva már nem lsz ezért agylnia kéne magát az emberiségnek
2011. aug. 15. 17:50
 8/10 Vree ***** válasza:
69%

Nagyot röhögtem xD A helyesíráson is, meg a kérdésen is.


Nyugi, a világ államainak annyira fontos az energia, hogy elég sok pénzt ölnek ilyen kutatásokba.


De már megint mintha valaki azt hinné hogy a tudósok univerzális szakemberek.

Azt hogy képzeled el, hogy ne a világegyetemmel foglalkozzanak, hanem a benzinnel? Az asztrofizikusokat beiratjuk egy gyorstalpaló energetika-tanfolyamra, vagy mi? Ennyi erővel azt is mondhatnád, ne itt számítógépezzünk, meg a saját szakmánkban működjünk, menjünk mi is segíteni.

2011. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egy régi játék, UFO címen futott (meg sok másikon is, X-Com, Enemy Unknown, attól függ milyen kiadás), abban a tudósok azt kutatták, amire állítottad őket, legyen az elfogott idegen lényeg pszichológiája, holttestek boncolása, lézerfegyverek fejlesztése avagy új űrhajók építése. Gondolom hasonlóan gondolta a kérdező is.
2011. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te értesz valamihez?(elég valószínű) Van olyan amihez nem értesz(ez szinte biztos) mi lenne ha azt mondanák, hogy ne azt csináld amihez legjobban értesz és kezd el azt csinálni amihez közöd nincs és soha nem fogod megtanulni/megérteni örülnél neki? Ha nem akkor ne mond elméleti fizikusnak(pl Stephen Hawking nak), hogy menjen el balettezni, vagy szkander viadalra, vagy váljék belőle gladiátor, esetleg írjon verseket
2011. aug. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!