Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg lehet határozni egy...

Meg lehet határozni egy függvény értékkészletét anélkül, h ábrázolnánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a kérdésem adott, a feladat pedig a következő:

F(x)=4tgx+9ctgx Határozzuk meg az értékkészletét a függvénynek!


most nem konkrétan a megoldást szeretném kikuncsorogni tőletek, magam szeretném megoldani, de nem tudom, h álljak neki.

Mert ezt tuti nem tudom ábrázolni.


2011. szept. 7. 20:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

22:30

Kérlek nézz mégegyszer utánna, tangens függvény esetén az értéktartomány a valós számok halmaza!!! azaz az x tengely, ahol pí/2 többszöröseit veszi fel.

Az értékkészlet pedig az ytengelyen felvett értékek.

Nem nagyképűségból, de ti értitek félre!! Emelt matekra járok, hagy tudjam már, h mit kérdezek!!


Bocs javítok, már belekevertek engem is. Ez így van!! szakirodalomban ellenőrizhető!

2011. szept. 9. 19:35
 12/17 anonim ***** válasza:

Puff neki, lebuktam, az első és a második is én vagyok.


Kérdező, nem tévesztjük a dolgokat. Az értelmezési tartomány az a legbővebb halmaz, aminek elemeihez a függvény rendel egy elemet az értékkészletből. Az f(x) függvény esetén azok az értékek, amik az x helyébe írhatók. Az értékkészlet az a halmaz, aminek elemeit a függvény értékként felveszi. A tangens függvény esetén ez a való számok halmaza. Te az értékkészletet kérdezted, tehát azt vezettem le.

2011. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rendeben, igen, bocsánatodat és elnézésedet kérem. Jogos, szóval a tangens függvény értékkészlete valóban a valós számok halmaza, de ez a 4tgx+9ctgx-nek nem.

Most megértettem az a válaszodat, nagyon szépen köszönöm, én tévesztettem.

Szóval a függvényem értékkészlete: [-vég. ;-12]U[12;végt.]

2011. szept. 9. 19:42
 14/17 anonim ***** válasza:

tegnap 19:29

A megoldás, hogy írod, nem precíz. Az intervallumok a +/-12-ben zártak, a végtelenekben viszont nyíltak, azaz


(-w; -12] U [12; w)

vagy a sajnos még elterjedt írásmóddal:

]-w; -12] U [12; w[


A deriválás nélküli levezetést megadta a második (első) válaszoló. Mivel emelt matekra jársz, nyilván be tudod onnan fejezni. Korábbi válaszomban nem erre helyeztem a hangsúlyt, inkább írtam egy másik módszert.

2011. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kreatív leszólásodat!


Ha már itt tartunk akkor a kérdésem a levezetés volt, és írtam is h nem a megoldást akarom kikuncsorogni.

Egyébként órán beadtam a feladatot jól intervallumoztam..

Csak gépen elrontottam, ha már így felhánytorgattad akkor igen ezért is bocsánatot kérek.

Abban is igazad van kedves válaszoló, hogy a 2. kommentben kaptam egy nem deriválós megoldást, én azt meg is köszöntem, és válaszomban azt írtam, h én így oldottam meg!! nem azt, h ez az egyetlen deriválás mentes megoldás.

Még egyszer elnézésedet kérem, ha bármilyen hibás írásom a te szemedet kiszúrta..-

azt hiszem inentől ezt a kérdést jegelhetjük..

nekem megvan a megoldás és a módszer is pont

2011. szept. 11. 00:21
 16/17 anonim ***** válasza:

00:21

"Még egyszer elnézésedet kérem, ha bármilyen hibás írásom a te szemedet kiszúrta..- "


Nincs miért elnézést kéned, legfeljebb magadbaszállnod ez a kommented miatt. Matematikában kértél segítséget. Miután kaptál sokaktól, összefoglaltad a megoldást, hibásan írtál valamit, szóltam neked. A szándékom a segítségnyújtás volt. Innen szimplán a te érzelmi intelligenciádra van bízva, hogy leszólásnak, kötözködésnek, vagy bármi egyébnek értelmezd. Most ebből rosszul vizsgáztál saját magad előtt (és ezt te is tudod, ha bevallod magadnak). Nekem teljesen mindegy. Nem ismerlek, és késztetést sem érzek, hogy ezen változtassak.


Tudod, írásbeli kommunikáció, anonim fórum. Ha valamit hibásan írsz, nincs ott mellette, hogy amúgy tudod, hogy nem úgy van.

2011. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

02:17-nek

Ne kényeztessük el a kérdezőket! Szoktassuk rá őket az önálló gondolkodásra!

Na igen, végtelen halmazok uniója végtelen, véges számú véges halmazé véges.

2011. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!