Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mastematikai feladvány! Ezt...

Mastematikai feladvány! Ezt hogy lehet felírni?

Figyelt kérdés
Szóval három darab 2-est használva és akármelyik matematikai műveletet hogy, lehet felírni akármelyik pozitív egész számot. (a négyzetre emelés is kettesnek számít, és köb pedig nem lehet mert az értelem szerűen 3-mas és így tovább) szóval csak 3db 2-est leeht használni.
2011. okt. 18. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy, ez marhaság.
2011. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 2xSü ***** válasza:
Azta!!! Elgondolkodtam egy kicsit, mert ugye a négy alapműveleten kívül azért van még pár. Például sin(2) -nél végülis csak a kettes számot használjuk. Ha ez érvényes, megfelel megoldásként, akkor bizony van megoldása a feladványnak (feltéve, ha a gyökvonásnál ki nem írt kettes nem számít)!
2011. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

És a sin(2)-vel mire mész?

Milyen pozitív egészet kapsz meg a 0,03489949670250097164599518162533-ból?

Szerintem a legnagyobb szám amit felírhatsz a ((2^2)^2)!

Ez után (meg előtte is) van pár poz egész, amit nem igazán értem, hogyan hozol ki...

2011. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 2xSü ***** válasza:
A szinusz függvényt példaként hoztam fel. (Arra példaként, hogy egy matematikai műveletet akár jelölhetnek szöveggel is, ettől még matematikai műveletnek számít.) Természetesen nem szinuszt kell használni a megoldáshoz. Sőt nem csak a pozitív egész számokat lehet ezzel felírni, hanem az összes egész számot (a negatívokat is). Mindegyiket szinte ugyanolyan formában, egy „apró” különbségtől eltekintve.
2011. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 2xSü ***** válasza:

Két apró segítség jön! Ha magadtól akarsz rájönni a megoldásra, akkor ne olvasd el!


Egy kis segítség: a gyökvonás műveleti jelnek számít. a √2 csak egyetlen kettest használ el, hiszen ha nem írom ki, hogy hányadik gyök, akkor négyzetgyökről van szó.

A másik segítség: bizonyos műveletek halmozhatók. Pl. a faktoriális: 2!!!!! . Természetesen kettő faktoriálisa is kettő, így ez ebben a formában nem alkalmazható, pusztán azt mutatja be, hogy lehet matematikai műveletekből végtelen számú kombinációt létrehozni. (Természetesen pusztán ebből a tényből még nem következik, hogy valóban van is megoldása a feladatnak.)

2011. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se lehet felírni 3 db 2-esből. Csinálj már belőle 49-et :DDD Nekem csak ötletem van: tegyük fel, hogy mondjuk van x alap művelet és ugye 3 db szám.


a) 2 2 2 ha külön egységnek tekintjük őket (2-es, 2-es 2-es)

b) 22 2 ha két számot egynek (22-es) tekintünk.

c) 222 ha a három számot egynek (222-es) tekintjük.

-------------------------------------------------------


Én akárhogy rakosgatom őket eleve páratlan nem jön ki. Akkor meg már bukta, vagy nem?

2011. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 2xSü ***** válasza:

Páratlanra példa két példa alapműveletekkel:

2 + (2/2) = 3

2 - (2/2) = 1


(A megoldás ennél jóval bonyolultabb, de ezt a két páratlan számot alapműveletekkel is elő lehet állítani…)

2011. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen jogos, de ez akkor is csak véges megoldás, szerintem nem lehet megcsinálni.
2011. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 2xSü ***** válasza:
Na akkor még egy kis segítség. Két darab kettessel elő lehet állítani kettő összes egész számú hatványát. (1,2,4,8,16, de 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 is). Még egy kis segítség: a megoldásban szerepel olyan matematikai művelet, amit általános iskolában nem tanítanak. Sőt még egy kis segítség: az alapműveletek (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) nem szerepelnek a megoldásban.
2011. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1/2, 1/4, 1/8, 1/16 nem egész
2011. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!