Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az alábbi...

Hogyan lehetséges az alábbi logisztikai valódi "feladvány"?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem pedig elvileg logisztikát tanulók ZMNE-n , vagy mi :) Szóval ebay-en rendeltem 0.99$-ért egy USB-s szívargyújtot , meg is kaptam megjegyzem nagyon jól működik a minősége eddigi tapasztalataim szerint megegyezik a Saturnban vásárolható 1000ft-el (lehet az is onnan származik ?:)) Szóval teljesen tökéletes , csak nem értek pár dolgot amit mindjárt felsorolók de végeredményben a fő kérdéshez fog mindegyik visszatérni ami az ,hogy: "Hogy éri meg az eladónak ?" (továbbiakban csak "")

1. "" Hong-Kong-ból postázták a boríték egy bubis belsejű igen színvonalas boríték és rajta egy 2.50$ értékű szép madarat ábrázoló pecsételt bélyeg. (nagyon idézi az egész design a keleti kulturát már a boríték is ha valaki szintén logisztikai szakirányban van és esetleg épp a csomagolás technikai résznél tart szívesen feltöltöm neki képbe vhova)

2."" Mínőségileg jó a termék és működik , létezne hogy megéri előállitani ? ha igen miként ?

3."" nos igen... a munkadíj ...gondolom a 4-6 éves gyerekek nem sokat kérhetnek meg nem is kapnának de azért ezt is ide írtam érdekeség képpen :)


Ősszegezve ez a logisztikai "csoda" hogyan éri meg az eladónak ? Hogyan éri meg 99 centért kevesebb mint 185 ft-ért Hong-Kongból postázni ide , bélyeggel ,szép boritékban és még előállitani ezt az amugy jól müködö terméket , munkadíj stb...

Még egy szerény kérdés:) Menyit keresnek rajta ? :)


Enyi lenne , aki megválaszolja azt meghívom egy sörre vagy a következő műszaki csodámat a címére rendelem :)))


Barátian Üdv: Noé


2011. jún. 20. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy még a bélyeget is ők gyártják csak két méterrel arrébb :D a munkadíjt meg ételben fizetik így még olcsóbb nekik :)
2011. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előállítás nyílván sorozatgyártásban és baromi olcsón, szállítás kvázi ingyen van, Kínából is rengeteg minden kis fityf*szt hoznak úgy, hogy jön egy repülő, és akkor bedobják a csomagot. Én is így rendeltem 1500 forintért JÓ minőségű rubik-tetraédert tesz-veszről, amiről kiderült, hogy Kínából jött.
2011. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkoztam.

Vettem mobilomba akkumulátort 400Ft-ért (ez is postaköltséggel együtt).

Mondjuk vicces, hogy Hong Kongból Mo.-ra kevesebbe kerül a posta, mint ha a szomszédomnak küldenék valamit. :D

Tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyit keresnek ezeken..

2011. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megdöntötem új rekordom :) 0.01 centért ingyen postával tegnap kaptam kézhez bár analog gombot.

Sztem ez simán elmenne a világ 9. csodájának :)

2011. júl. 18. 10:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat *0.01 cent helyett 0.01 dollár :) tehát egy centért azzaz 2 forintért.
2011. júl. 18. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a sok kis összegű eladás azért jó nekik, mert sok pozitív visszajelzést kapnak, így többen fognak tőlük vásárolni.
2011. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kínából, ha "ajándékot" küldesz, akkor ingyenes a postázás.
2014. nov. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!