Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mióta létezik DNS teszt?

Mióta létezik DNS teszt?

Figyelt kérdés
Tehát azonositás DNS alapján. rákerestem de nem sokat találtam. Kösz
2011. okt. 20. 19:00
 1/5 AMBRA válasza:
0%

Szia!Azt hiszem itt van egy-kèt hasznos dolog.

[link]

Minden jòt!

2011. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem csak linkelgetnél vaktában akkor tudnád hogy itt nem irja. Amúgy már én is néztem...
2011. okt. 20. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy cikk '85-öt ír (az első lerás származhat ebből az időből), az eset 1987-ből való, ez igazságügyi genetika volt (Florida, asszem nemi erőszak és gyilkosság, 4 lehetséges elkövető, ha jól emlékszem, 12 marker, 10 autoszómás, 2 szex kromoszómás), de ebben az időben kezdett elterjedni az apasái DNS-teszt is, bár az lemaradással, mert ma sem feltétlenül szükséges, gyakran elég a vércsoport és egy tüzetes antropológiai vizsgálat (de ha kérik, persze, elvégzik, de az általában csak megerősíti az eredményeket).
2011. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ő találta ki:

[link]


Először nem az USA-ban, hanem Angliában használtak DNS alapú tesztet méghozzá egy gyanúsított kizárására:


DNA fingerprinting was first used as a police forensic test to identify the rapist and killer of two teenagers, Lynda Mann and Dawn Ashworth, who were both murdered in Narborough, Leicestershire, in 1983 and 1986 respectively. Colin Pitchfork was identified and convicted of murder after samples taken from him matched semen samples taken from the two dead girls.[3] This turned out to be a specifically important identification for without it, British Authorities believe that Richard Buckland, the main suspect, would have inevitably been convicted. Therefore, not only did Jeffrey's work in this case prove who the real killer was, but exonerate someone who likely would have spent his life in prison otherwise.

2011. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Parancsolj:


[link]


:DDDD


Ja, hogy nem erre gondoltál? Mert hogy a kérdésből nem derül ki.

2011. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!