Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Átlátszó műanyag foltos...

Átlátszó műanyag foltos (homályos) lett a körömlakklemosótól. Hogyan csinálhatom vissza?

Figyelt kérdés
Egy ébresztő óráról akartam a vonalkód ragasztóját leszedni. Le is jött, de helyette fehéren homályos lett a műanyag, gyakorlatilag még rosszabb lett. Fogalmam sincs miféle reakcióba léphetett a két anyag... Acetonmentes lemosó volt amúgy, a műanyag meg az a kemény, törékeny átlátszó fajta. Van mód a visszavarázsolásra?
2011. nov. 11. 11:23
 1/6 anonim válasza:
polírozás talán, de igazából semmi, feloldotta kicsit a felületet
2011. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:(

És hogy tudok házilag polírozni, mivel???

Ez borzasztó.

2011. nov. 11. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogkrémmel, vattával és sok türelemmel.
2011. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem attol csak rosszabb lesz.
2011. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vajon kis lángot alá tartva nem válik újra átlátszóvá? Vagy még kormos is lesz...jajj.

Le kéne vágnom valami nagyon élessel a felületét. Inkább érdes legyen, csak ne homályos.


Egyéb ötlet?

2011. nov. 11. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a tied az óra, akkor ne foglalkozz vele, valószínűleg csak rontanál a helyzeten. (Egyszer pillanatragasztót cseppentettem napszemüvegre, na azt is próbáltam polírozni, külön polírkorongot is vettem a praktikerben. De csak mattabb lett a felület. Túl puha anyag a műanyag ilyen szempontból)
2011. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!