Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mai monitorokon TV-ken (még...

A mai monitorokon TV-ken (még a mobilokon is) milyen műanyag bevonat van? És most arra az átlátszóra gondolok ami a kijelzőn is rajta van és egysíkra hozza egységesíti a mellete lévő burkolattal!

Figyelt kérdés
Nem tudom értehető e a kérdés, de fontos az anyaga. Az amiből leggyakrabban/általában készül.
2009. dec. 23. 01:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem a védő fóliára gondolok, hanem a termék anyagára
2009. dec. 23. 01:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy pontosan milyen polimer, azt termék és gyártó válogatja szerintem, mert rengetegféle van. Esetleg érdeklődj egy szakszerviznél.
2009. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De egy pár példát tudnál írni? Csak, hogy ismerjek párat.

Gondolom ma már többnyire újra hasznosított műanyagból készülnek legalábbis a nagyobb gyártóké(olvsatam samsung telefonnál monitoroknál stb. de azt, hogy az a termék épp milyenből van azt nem. Pl lehet egy ilyen termék PP azaz polypropilénből? Azt tudom, hogy hangszóró membrán az készül belőle. De miből készül egy monitor?

2009. dec. 23. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha katódsugárcsöves akkor üveg , némi ólom illetve nemesfém bevonat belülről plusz nemesgázok amivel megtöltik.


Ha ilyen tft meg iylesmi akkor üveg vagy plexi lapok, prizmafóliák, + vmi olajszerű folyadék ami gyorsan szublimál.

2009. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!