Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi időt bir ki a benzin...

Mennyi időt bir ki a benzin egy hordóban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi ,hogy mennyi időt bírna ki egy hordó benzin ha az el van téve raktárban. És milyen hordó lenne a legjobb ehhez?

2011. nov. 13. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól lezárva akár évekig is. Tárolásra pedig a kemény palástú, két abroncsos vas üzemanyagos hordó való, ilyen, mint ez: [link] (na jó, a feliratnak nem feltétlen kell rajta lennie a fenekén). :)
2011. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De miért csak évekig? Mi romlik meg benne?

A föld alatt is elvolt évmilliókig. Ezt nem értem..

2011. nov. 13. 19:26
 3/10 anonim válasza:
Szerintem nagyon sokáig eláll, én multkor találtam a padláson egy kanna kb 15-20 éves benzint, kicsit fura szine volt már de még elment vele a kocsi. :)
2011. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De a föld alatt jó nagy nyomás van, és magas hőmérséklet. Ráadásul nincs oxigén, amivel reagálhatna, ellenben a felszínnel.
2011. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol tudom benzin nem nagyon fordul elo termesztes kornyezetben:)
2011. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: a kőolaj(előző előtti voltam)
2011. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én fél évnél tovább biztos nem tartogatnám. 1-2 éves benzin már képes szétmarni a gumitömítéseket.
2011. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A hordóban nincs gumitömítés :)

És nem tankba gondoltam tárolni hanem teli töltött légmentesen lezárt hordóban.

2011. nov. 14. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Helyesen tárolva minőségét korlátlan ideig megőrzi.

Vagy, szoktam tréfálkozni is, hogy a 4 millió éves garancia miért éppen két év múlva járna le róla.


A benzin jó része paraffin szénhidrogén, a parum affinis pedig éppen kicsiny reakcióképességet jelent magyarul. Az adalékanyagai esetleg reagálhatnának a levegő oxigénjével, de légmentesen lezárt hordóban semmi baja nem lenne...

2011. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval... Ezért nem értem azt sem, hogy a "természetes ásványvizek" amik "több ezer méter mélyről" jönnek meg hasonlók, palackba zárva miért csak 1-2 évig őrzik meg a szavatosságukat? :D
2011. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!