Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Időjárás házikónál miből van...

Időjárás házikónál miből van az a "zsinór", ami a figurák mozgását szabályozza a levegő nedvességtartalmának függvényében?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 18:24
 1/6 anonim válasza:
56%
Én úgy tudom, hogy bi-metál. Rozsdamentes acél és vörösréz.
2009. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dellfil ***** válasza:
78%
Zsírtalanitott hajszálakból van. Állítólag a természetesen szőke női hajszál a legjobb a higrométerekbe. Valószínű az időjárásházikóban is ez van. Persze az csak játék, nem komoly műszer.
2009. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bi-metált lehet kapni valahol?
2009. máj. 9. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Régebben tényleg szőke hosszú hajjal működtek ezek a dolgok, mert nagyon vékonyka és jól mutatta a hőmérsékletváltozást. Mimetált, régi rossz hajszárítóból tudsz kioperálni (biztonsági eszköz ként van benne, ha túlmelegszik, elgörbül és lekapcsolja a hajszárítót). Egyébbként ahogy tudom, vas és réz lapok egymás mellett...
2009. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dellfil ***** válasza:
100%

Kedves kérdező erősíts meg, hogy jól értettem a kérdésedet:te azt írtad "a levegő nedvességtartalmának függvényében", tehát a páratartalomra gondoltál ugye, és nem a hőmérsékletre? (Már csak azért is, mert az időjárás házikók valóban a páratartalom változást érzékelik.)

Namármost a bimetall (kettősfém) a hőmérséklet változára, (és nem a levegő nedvességtartalmának a változására) reagál. Megváltoztatva alakját kontaktust zárhat, vagy bonthat, szelepet nyithat, vagy zárhat stb...

A bimetall maximum korrodálódhat, de más reakciót nemigen mutathat a páratartalom (levegő nedvességtartalma) változására.

Való igaz a modern higrométerek (légnedvességmérők) már nem hajszál megnyúlásával mérnek, hanem olyan szenzor van bennük, ami a légnedvesség változására valamilyen elektromos paraméterét változtatja meg, és ezt dolgozza fel az elektronika.

De ehhez az időjárás házikóhoz semmi köze. Abban valószínű hajszálköteg van.

2009. máj. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Valóban a páratartalom "mérése" a cél. Most találtam egy német oldalt, ahol azt írják, lószőrből készül.
2009. máj. 10. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!