Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen olyan számok vannak,...

Milyen olyan számok vannak, amelyet önmagával megszorozva negatív számot adnak?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok 3-as matekból, szóval érthetően légyszi.
2011. nov. 14. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
a komplex számok ilyenek. i*i az -1 pl. de nem hiszem hogy 9.eseknek ismerni kéne ezeket, gondolj rá úgy mint egy varázs-számra :D nagy viták is voltak ezekről.
2011. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 _Jessy_ ***** válasza:
varázsszám :) ez jó. Egyébként az i is az, kitalálták, hogy legyen mivel szivassák az egyetemistákat :D
2011. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
hát nem azért találták ki hogy a btk-s szellemi szintűek "szivatva" érezzék magukat, ezek nélkül nemigazán lenne semmi. úgyanolyan fontosak mint a kvaterniók
2011. nov. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 _Jessy_ ***** válasza:
húha, úgy látszik beleszaladtam egy megveszekedett matematikusba :) Sajnos én még gyakorlati hasznát nem vettem eddig a komplex számoknak, de azért megköszönném, ha írnál egy problémát az életből, amit ezek használatával oldasz meg.
2011. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

már írt: a kvaterniók.


lehet velük találkozni játékfejlesztésnél pl, a modellek forgatása 3d-ben. de szerencsére általában nem kell ismerni a komplex számokat hozzá, de gondolom a háttérben akkor azok vannak.


Meg űrhajók navigálásánál is állítólag használják őket. Azért jók, mert a használatukkal nem keverednek össze a forgástengelyek

2011. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Gyakorlati alkalmazásaik a komplex számoknak:


[link]


[link]

2011. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves első, tényleg nem kellene tudnom róla, de kíváncsi vagyok rá.

Valaki esetleg tudna adni egy normális választ a kérdésemre?

2011. nov. 15. 14:31
 8/18 _Jessy_ ***** válasza:
A kérdésedre a normális választ már megadta az első. A komplex számok imaginárius rész, azaz az i ilyen szám. Nevezetesen i*i = -1 De ez nem a 9-es matek tananyag része. Egyébként bármelyik b*i komplex szám ilyen.
2011. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem kilencedikes tananyag.


Pl.: 5i * 5i = –25


Ez az „i“ –vel való leírás olyasmi, mintha a negatív számokat nem úgy írnánk pl. hogy –3, hanem a negatív előjelet külön tennénk és mögéje, vagyis valahogy így:


–3 = 3(–1)


Az „i“ valójában előjel akar lenni, hasonlóan mint a „–“ a negatív számok esetén. Ilyen módon nem két előjelet ismerünk (+, –), hanem négyet (+, –, i, –i).


Itt írnak róla bővebben:


[link]


[link]


Ezt nehéz lesz kilencedikes szinten megmagyarázni.

2011. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy próbálsz segíteni, de én ezt feladom.

Egyébként ezzel Hawking Az idő rövid történetében olvastam, ami elvileg úgy van megírva, hogy mindenki értse... Na ennyit erről...

2011. nov. 15. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!