Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet úgy olvasni, hogy...

Hogy lehet úgy olvasni, hogy közben gondolatban nem mondjuk ki a szavakat magunkban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Legátlod a beszéded annyira, hogy azt hiszed, nem is tudnál megszólalni.
2011. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés arra vonatkozik, hogy az olvasott szavakat nem mondja ki fejben sem. Ez viszont szerintem lehetetlen, mert akármire is gondolsz,azt magadban ki kell hogy "mondd". Ez kb olyan, hogy nem tudsz olyat, hogy nem gondolsz semmire. Illetve filozófikus esetben a semmi jelentésén merengsz majd el.
2011. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zeronibble ***** válasza:

Lapoztam már vissza kettőt is hasonló miatt... Mondjuk az lehet, hogy nem olvasás már :)


Ha a villámolvasásra célzol, akkor fogalmam sincs, megint az olvasás fogalmának pontosításával kellene kezdeni.

2011. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A #2 szerintem lány volt. A fiuk tudnak semmit gondolni.

Az olvasott szó jelentésére gondolni, nem ugyanaz, mint kimondani. Aki érti, amit olvas, persze, hogy gondol a szó jelentésére, de villámgyorsan, és nem mondja ki. Aki nem érti igazából az olvasott dolgot, vagy sok szó jelentése homályos, ő lehet, hogy ki is mondja.

2011. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok (23F)

Én nem tapasztaltam olyat, hogy nem gondolok semmire. Nem tudom, hogy kell azt. Nem tudom milyen körülmények kellenek hozzá. Sok itthoni kísérletnek vetem alá az agyamat. Próbálkoztam már a semmire gondolással, de nem jött össze. Minden külső tényetőt kizártam, hogy ne vonja el a figyelmemet semmi. Több órányi sötétben ülés egy hangtalan szobában sem hozott eredményt. Amennyiben tudod a titkát a semmire gondolásnak, kérlek írd le ide, vagyis inkább privátba, ne offoljuk a topikot.

2011. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Például úgy lehet, hogy egyenletesen lélegzel közben, nem úgy, mint ha beszélnél.

L 29

2011. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valamit látsz, az már biztosan elraktározódik a tudatalattidban. A sylva-féle agykontroll segítséget nyújt ebben. Én kipróbáltam és működött! "Elolvastam" egy verset, azaz bele-bele pillantgattam a versbe de konkrétan csak pár szót olvastam el... Aztán alfa állapotban magam előtt láttam a verset!


Tudom, hogy hihetetlennek tűnik, de ilyen trükköt még a bűvészek is használnak. Tedd a következőt:


1. Keress egy embert aki éppen olvas valamit

2. Vedd ki a kezéből azt a valamit ( pl. újság )

3. Válassz ki azon az oldalon egy szót, ahol éppen járt

4. Írd fel ezt a szót nagy méretben egy lapra

5. A periférikus látóterébe tedd ezt a lapot

6. Kérd meg, hogy válasszon ki egy szót az újságból!


Meg fogsz lepődni...

2011. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%

Én tuuuuudom a titkot, hogy lehet nem gondolni semmire...


Most mindenki mondja, aki ezt olvassa...


Om-ooom-ooommm...


és most...mindenki mondja ki a fejében a következőt:


S-E-M-M-I


Táááá-dáááám! És máris mindenki a semmire gondol!

2011. dec. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez a gyorsolvasás, vagyis csak ránézel a szó elejére és már tudod, a jelentést, "beugrik" nem kell sem végigolvasni, sem kimondani magadban. A tecnikája a következő: a lap közepére nézel, majd végignézed a sorokat. Gyakorlás kell hozzá, fárasztó az elején, de megtanulható. Így egy 300 oldalas könyv 3-4 óra alatt megvan. Persze nehezebb szövegnél nem mindig működik. Leginkább a tartalom megismerésére elég, az élvezet elmarad.
2011. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!