Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ellene? Ha beszélek...

Mit tegyek ellene? Ha beszélek valakivel, utólag visszajátszom gondolatban a beszélgetést, és olyan rosszul érzem magam!

Figyelt kérdés

Vissza-visszagondolok egy-egy részletre, és az ugrik be, hogy jajj, ez teljesen félreérthető volt, vagy biztos hülyeséget mondtam, fárasztóan idegesítő voltam és észre se vettem, stb.

Ti is tapasztaltatok már ilyet?


2011. szept. 1. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell magaddal szemben ilyen szigorúnak lenni. Lehet, hogy csak te gondolod úgy, hogy félreérthetően fogalmaztál és hülyeségeket mondtál. Beszéd közben próbáld meg kontrollálni a mondandódat.
2011. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ugyan ez van velem is
2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel mások nem játsszák vissza ennyire a beszélgetéseket (hacsak nem valami irtó fontos tárgyalásról volt szó), ezért amit csinálsz, nem jó. Túl szigorúan ítéled meg magad, szigorúbban, mint mások. Ennek oka az is lehet, hogy rossz véleménnyel vagy magadról.


Ha az ilyen visszajátszásoknál mindig egyre rosszabb véleményed lesz az elhangzott beszélgetésről, akkor nyilvánvaló, hogy kritikus és negatív vagy magaddal.


"biztos hülyeséget mondtam, fárasztóan idegesítő voltam és észre se vettem"


Ha hülyeséget mondtál volna, akkor a beszélgetőpartnered kiigazított volna vagy röhögött volna. Mondjuk ez se baj, mert mindenki mond néha hülyeséget.


Továbbá ha fárasztóan idegesítő lettél volna, akkor beszélgetőpartnered az óráját nézegette volna, majd sürgős elfoglaltságra hivatkozva továbbállt volna.


Nem mintha ez probléma lenne: lehet hogy valaki fárasztónak talál, akkor olyanokkal kell beszélgetni, akik nem.


Ellenőrző kérdések: amikor emberekkel beszélsz, milyen gyakran érzed úgy, hogy ők hülyék, idegesítőek és fárasztóak? Ennek hatására hány emberről lesújtó a véleményed? Szoktál-e olyanokkal, akikről lesújtó a véleményed, beszélgetni?


Ne támassz magaddal szemben szigorúbb követelményeket, mint mások, illetve mint te másokkal szemben.

2011. szept. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, túl kritikus vagyok talán magamhoz, valamint félek, hogy mindenki elpártol tőlem, és nem lesznek barátaim. Ez persze teljesen alaptalan, mert láthatóan kedvelnek.
2011. szept. 5. 13:38
 5/5 anonim válasza:
Nálam is pont ugyanez van! Megértelek! Én ilyenkor még úgy is érzem magam, hogy az akivel beszéltem, hülyének nézett...
2011. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!