Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a Pannon...

Mi a véleményetek a Pannon Egyetemről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ebben a tanévben érettségizek és felvételizek.:) A turizmus-vendéglátás szakot célzom meg. Valaki tudna segíteni, hogy ez melyik egyetemen a legjobb? Pannon Egyetemen gondolkoztam Veszprémben, aki oda jár tudna infókat mondani nekem? Vagy bárki, aki valamelyik egyetem ezen szakán tanul. Elgondolkoztam még a Corvinuson is, csak oda rengeteg pont kell, és nagy elszántság, hogy összehozzam.:)Valaki segítsen.:) Nagyon köszönöm.:)
2011. dec. 3. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
arra jó hogy 3 évvel később állj be a teszkóba/mekdonáldszba pénztárosnak.
2011. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Elgondolkoztam még a Corvinuson is, csak oda rengeteg pont kell,"


Ebben a mondatban benne is van a válasz. Mivel hülye vagy, ezért nem mered beadni a jó helyre, ezért azzal áltatod magad, hogy a mucsaröcsögei haverfőiskola ugyanannyit ér majd, mint a neves.


Egyet gondolj végig: ha majd 4 év múlva (vagy amennyi a képzési idő) végzel a szakodon és állást keresel, veled együtt fog végezni 100 másik ember az országban ugyanezen szakon. Abból 20-30 a Corvinuson, a maradék meg ilyen B-kategóriés helyeken, mint a Pannon. Szerinted hány új álláshely lesz ebben a szakmában? Öt vagy hat, talán. Szerinted kit fognak oda felvenni? Ránéznek a diplomádra (Pannon), meg ránéznek a másik jelöltre (Corvinus), és na vajon kit választanak? A Corvinuson kb a leghülyébb is okosabb és motiváltabb, mint a Pannonon a legokosabb, na, kit válasszanak...


(Valós történet: egy Szent István Egyetemen végzett ismerősöm panaszkodta el nekem, hogy majdnem szembe röhögték amikor meglátták, hogy hol végzett. Én nem akartam azzal frusztrálni, hogy 5 végigbulizott év után mire számított, a másik egyetem ugyanezen szakán tanulnak is valamit...)

2011. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy rakás f0s.


F0s egyetemen ne szerezz f0s diplomát :)


Vagy menj normális - színvonalas helyre, vagy lást be hogy ostoba vagy az egyetemhez és szerezz valami hasznos szakmát, (villanyszerelő, vízvezetékszerelő, festő) amivel a társadalom hasznos tagja lehetsz.


Nekem mondjuk az is megfelel ha a f0s diplomáddal takarító leszel vagy eladó az osanban, de ha van valami jó kis szakmád akkor sokkal jobban fogsz keresni ;)


true story

2011. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nagyon kedves tőletek, hogy egy kérdésből leszűritek, hogy hülye és ostoba vagyok. Szerintem előrehozott EMELT matek érettségivel ( 90%), angol érettségivel 98% és nyelvvizsgával csak nem vagyok annyira sötét.. de persze ti biztos 100%-os érettségiket csináltatok. AZ meg sem fordult a fejetekben, hogy lány vagyok és a mérnök szak nem vonz?! Titeket minősít, ha anélkül, hogy tudnátok rólam valamit leszóltok.
2011. dec. 3. 16:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban ilyen okos kislány vagy, akkor lehetne önbizalmad és lehetne elég pontod ahhoz hogy belevágj egy normális egyetem elvégzésébe.

(Corvinus, BME, ELTE, Szeged esetleg SOTE - attól függ mit szeretnél csinálni)

2011. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
jah, és a túrizmus-vendéglátást felejtsd el :D
2011. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De a gazdasági szakok vonzzanak..:(
2011. dec. 3. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Akkor menj a Corvinusra valamilyen közgazdásznak :)


Én a BME-n végeztem és mérnök vagyok, úgyhogy lehet hogy kissé elfogult leszek, de azt mondom amit tapasztalok:


Manapság Magyarországon mindenki tud diplomát szerezni (aki egy kicsit is akar). Ezért hát senkit nem érdekel pusztán az a tény, hogy van egy diplomád :D

Nagyon fontos és megnézik a munkaadók, hogy milyen diploma és hol adták ki.

Olvastam már olyan álláshirdetést, hogy programozót keresünk Gábordénesen végzettek kíméljenek... tehát: igenis fontos hogy melyik intézményben tanulsz.


Másodszor: ne valami erőltetett "pszeudoszakmát" tanulj mint a turizmus-vendéglátás, kommunikáció, műszaki meg mindenféle menedzser :D az összes egy vicc. Csak azért találták ki őket, hogy több és több ember kapjon (értéktelen) diplomát és tovább maradjanak az iskolapadban.


Ha tehát okos vagy és tehetséges akkor mindenképpen JÓ egyetemre kell menned, ott rendesen tanulnod kamatoztatnod a tehetségedet. Így lesz belőled valaki nem csak egy átlagos diplomás munkanélküli.


Szívem szerint azt is mondanám, hogy a humán szakok felejtősek, mérnöknek vagy tudósnak kell menni :D, de persze a közgazdaság is hasznos tudomány :)

2011. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hmm. én is a Pannon Egyetemre fogok menni,bár vegy.mérnökire.

Elég gáz amiket írnak róla.Bár igencsak beképzeltek.

( sajnos én későn jöttem rá hogy akarok valamit az élettől, így ez nekem A lehetőség).

Nem a diploma miatt megyek , hanem mert szeretem ezt tanulni , csinálni.

Innentől kezdve a JÓISTEN sem beszélhet le róla , nem holmi fórumos emberek.

2011. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
utolsó. Tök igazad van.:) Valószínű, ha ez az egyetem Pesten lenne akkor lehet nem így látnák az emberek. Nekem szimpatikus egyetem...:) S a nyílt nap alapján nem alacsony az oktatás színvonala sem.:)
2011. dec. 3. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!