Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a Pannon...

Mi a véleményetek a Pannon Egyetemről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ebben a tanévben érettségizek és felvételizek.:) A turizmus-vendéglátás szakot célzom meg. Valaki tudna segíteni, hogy ez melyik egyetemen a legjobb? Pannon Egyetemen gondolkoztam Veszprémben, aki oda jár tudna infókat mondani nekem? Vagy bárki, aki valamelyik egyetem ezen szakán tanul. Elgondolkoztam még a Corvinuson is, csak oda rengeteg pont kell, és nagy elszántság, hogy összehozzam.:)Valaki segítsen.:) Nagyon köszönöm.:)
2011. dec. 3. 14:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
ja, és a turizmus is közgazdász végzettséged ad... közgazdász turizmus-vendéglátás alapszakon.:) Így akár felfogható közgazdasági képzésnek is;)
2011. dec. 3. 19:15
 12/15 anonim ***** válasza:

oké, gazdász végzettséget ad, de milyet? gondolom a nőgyógyászodra se bíznád rá a gyomorműtétedet, pedig mindkettő orvosi diplomát kapott... remélem érthető a célzásom.

gondold át hogy mit akarsz csinálni, miután elvégezted az egyetemet. lesz a kezedben egy diploma, amely mutatja hogy szépen meg tudsz teríteni egy éttermi asztalt, vagy hogy ismered egy étterem nyitásának jogi hátterét, de ha ezzel a tudással beállítasz pl egy bankba, fogalmazzunk úgy nem biztos hogy te leszel az első a felvettek listáján.

2 esetben javaslom csak ezt a turizmus-vendéglátást.

1. rokonnak/jó ismerősnek van saját turizmussal foglalkozó cége, ahová bevesz.

2. te magad alapítasz egy ilyen céget

ha már mindenképp turista akarsz lenni, akkor viszont neves egyetemre menj. nem csak az oktatás miatt, hanem mert ebben a szakmában rengeteget számít az ismerettség és a protekció, köszönhetően az iszonyatos túlképzésnek. egy nevesincs egyetemen ahol a főgóré azért főgóré mert van egy sarki talponálló kocsmája, a diplomához akár rögtön adhatják a mekdonáldszos sapkát és a "Kati vagyok, segíthetek?" kitűzőt

2011. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Pár büfé-kamu szak miatt nem lehet egy egész egyetemről kijelenteni, hogy szar.

A vegyész és vegyészmérnök képzés például eléggé jó Veszprémben. De a többi felejtős.


Ami pedig a turizmus-vendéglátás szakot illeti: Tök mindegy melyik egyetemre jelentkezel vele, nem ér semmit. Az egy tipikus kamu szak...

2011. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Azt sem tudjátok mit beszéltek bolondok!

Ha kamu szak lenne nem indítanák, azért indítják mert igény lesz, a másik meg ha annyira nagyra tartjátok a f0svinuszt ahová apuci gazdag pici fiai járnak akkor nézzétek meg a youtubes videókat róla, közvélemény kutatásnál azt sem tudták a corvinusosok, hogy mennyi a hálózati feszültség magyar országon:D

Attól még, hogy nem fővárosi egyetem még jó, utálom a sok ilyen pesti tahót, fulladjatok a szmogba meg a sok pesti cigányba meg kínaiba.

2011. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12.14

igen, a képzésre van igény. és ez a gond, ugyanis azokra, akik elvégzik, na rájuk már sokkal kevesebb. ebből következik, hogy iszonyatos túlképzés van, egy álláshelyre 100an pályáznak, és a munkaadók nem fognak személyes diszkurzust folytatni mindenkivel, hanem kapásból kiszórják a jelentkezések 90%át, még ha ezzel jópár egyébként jó szakember is megy a kukába. már amikor nincs előre lezsírozva a sikeres jelentkező kiléte.

az pedig igaz, hogy van jópár nem fővárosi sulinak jópár szakja, ami veri a fővárosi társait, viszont egy pannonos turista nem éppen ezt a szintet képviseli. ami egy olyan szakmában, ahol csak a felső 10%ra van szükség, szakmabeli munkatapasztalat és egyértelmű állapotfelmérés híján csak egy egyetemi papírra hagyatkozni, nos, elég nagy bátorságra (optimizmusra, naivságra, meggondolatlanságra stb.) vall

2011. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!