Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyon egyszerű matematika,...

Nagyon egyszerű matematika, valaki?

Figyelt kérdés

"Az 1,2,3,4,5, számkártyákból háromjegyű számokat készítünk úgy hogy minden számot legfeljebb egyszer használhatunk. Hányféle háromjegyű számot kaphatunk?"


Nem tudom...tényleg nem. Csak úgy tudnám megoldani, ha felírnám az összeset..esetleg 3x25? vagy 15? nem tudom:( Köszönöm!


2011. dec. 11. 22:56
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:

A megoldás: 5·4·3=5!/2!=60.


Egyszerűen belátható:

Az első számjegy helyére öt számot tehetünk. Öt lehetőség.

A második helyére már csak négyet: ez négy, de mindegyik előző öt lehetőséghez ez még négy-négy; eddig tehát húsz.

A harmadik helyére már csak hármat, azonban minden eddigi húsz lehetőséghez ez még három-három; így összesen hatvan.

2011. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Jókor jut eszedbe házit írni...
2011. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:D

Nem, ez igazából szorgalmi, és mivel stabil ötös vagyok, ezért úgy határoztam el, hogy nem csinálnom meg, mert minek, de nem tudok elaludni anélkül, hogy ne csinálnám meg, egy óráig forgolódtam az ágyban. Már 3 feladat kész, még van 4 xd

2011. dec. 11. 23:19
 4/31 bánomisén ***** válasza:
A matematikusoktól mentsen meg az isten... :-P :-))
2011. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Én őszintén szólva irodalom órákon felakarom magamat akasztani. Most tényleg. Istenem, miért vagy humán beállítottságú:D
2011. dec. 11. 23:58
 6/31 A kérdező kommentje:
vagyok*XD csuldigun
2011. dec. 11. 23:58
 7/31 bánomisén ***** válasza:
Te? Humán beállítottságú??? Ezzel a csupaötös matekkal, amit még az éj közepén is űzöl és zaklatsz vele másokat is? És az irodalom órai kósza öngyilkossági gondolatokkal? Inkább reál beállítottságú vagy :-D
2011. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"és zaklatsz vele másokat is? "

MOST MIÉRTXD Ebben a kategóriában csak ilyen atomfizikus kérdések van, biztos örültek az embereknek ennek a kérdésnek a sok lehetetlen között:P Hát de nem

Amúgy nem megy a matematika, egyszerűen csak imádom, a fizikával együtt*-*

2011. dec. 12. 00:02
 9/31 bánomisén ***** válasza:

És ha menne a matek, akkor csupahatos lennél belőle? :-P :-D

Igenis, zaklatod éjjel a jónépet számtanpéldákkal :-P Az a szerencséd, hogy nem csak humánosok vannak fönt éjszaka, hanem reálosok is bagolykodnak :-))

2011. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

De egyébként imádok olvasni, csak ez a

"Pityu bedobá labdáját palánkjába"

és akkor

"Mit jelképez a labda és a palánk?"

ÉS EZZEL TELIK 45 PERC!!!

2011. dec. 12. 00:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!