Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A ballagásokon elengedett...

A ballagásokon elengedett héliummal töltött lufik hova tűnnek?

Figyelt kérdés
Gondolom fent kipukkadnak. Miért találjuk meg a leeső darabokat?
2011. dec. 18. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem?


Olyan magasról dobj le egy darab gumit, akár kilométerekkel is messzebb fog leesni.

2011. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert elfújja a szél. Ha ráesik egy ház tetejére vagy udvarára (amire lássuk be, városban nagyobb az esély, minthogy közterületre esik), ott nem találjátok meg.
2011. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lufi-mennyországba :)
2011. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bánomisén ***** válasza:

Egy másik dimenzióba szállnak át, így a darabjaik is ott esnek le :-P


Egyébként az előzőeknek igazuk van, elviszi a szél, ki tudja, milyen nagy távolságra, így nem a fejedre esnek vissza a darabkái, hanem több kilométeres körzetben szanaszét.

2011. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ok köszi. csak belegondolva, hogy hány ezer diák ballag el évente és ez a lufis dolog szinte mindenhol már tradíció, furcsálltam, hogy 1. soha senki nem panaszkodott arról, hogy luficafatok lepték el a környéket, 2. nem tiltakoztak az ellen, hogy mennyire környezetszennyező ez a sok műanyag.
2011. dec. 18. 21:25
 6/8 bánomisén ***** válasza:
Lehet, hogy panaszkodtak, csak valami általunk nem ismert nyelven, így nem tűnt fel :-D
2011. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát azért az, hogy életében egyszer, ballagáson elengedi a lufit, az elhanyagolható. Gondolj bele, hogy pl. csak üres üdítős/ásványvizes flakonokból mennyit termel az ember élete során. Sokezret. Az ilyenekkel van a baj, nem egy szál lufival.
2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Norton85 ***** válasza:
100%
Nem feltétlen durran ki, én pl. Dunakeszi repülőtéren elkaptam egy héliumos lufit (már egészen le volt eresztve, a föld fölött 2-3m-el sodródott a nyári szélben) , amin volt egy üzenet. Valami budapesti gyerekzsúrról engedték el őket, visszaküldtem a levelet a címre, és kaptam ajándékba a kissráctól egy bohócos fényképtartót... :)
2011. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!