Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitel végtörlesztésnél...

Devizahitel végtörlesztésnél a javaslat szerint mindenkinek illetékmentes lesz az elengedett követelés?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá, megnézné?

Tudom, hogy a végtörlesztéshez a bankok nem számíthatnak fel díjat, ktg-et, stb.


Cikkek ezen kívül azt írják, hogy illetékmentes és szja mentes lesz az összeg amit elengednek (amennyivel kedvezőbben lehet törleszteni) de a javaslatban szerepel valami kikötés.


A törvényjavaslatban beszélnek jövedelemhez kötött illetékmentességről, ez az elengedett követelésre vonatkozik? Elengedett követelést úgy értelmezem, hogy a jelenleg fennálló tőketartozás x(mai árfolyam - 180)


[link]


2011. szept. 25. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel még nem érdemes foglalkozni, pont tegnap olvastam, hogy rájöttek, hogy baromi nagy bukás lenne az államnak az illetékmentesség, szóval biztos nem lesz az :(
2011. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, a fix árfolyamos végtörlesztés vonatkozásában illetékmentes lesz mindenkinek az s) pont alapján, sőt most módosítják a törvényt, mert tévedésből benne maradt, hogy "lakáscélú" hitelek esetében, de ezt a feltételt is kiveszik belőle.


Amire Te gondolsz, ahol a további feltételek vannak, az nem a fix árfolyamos végtörlesztésre, hanem más esetekre vonatkozik, amikor a bank elengedi a tartozást.


Amiről az első válaszoló ír, arról szó nem volt soha.

2011. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen illeték és szja van végtörlesztéskor? Már egyszer fizettünk illetéket, mikor megvettük lakást nem? Nem is keveset. SZJA-t mi után kell fizetni? Csak azért mert végtörlesztek?
2011. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fix árfolyam miatt a követelés egy részét elengedik, ami után illetéket kellene fizetni, de így már nem kell.
2011. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

ezt találtam,hátha segít

[link]

2011. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ebben a cikkben is csak annyit írnak, hogy adómentes lesz, de akkor a törvényben mire vonatkozik a jövedelemkikötés, még mindig nem tiszta.
2011. szept. 29. 12:34
 7/12 A kérdező kommentje:
követelés illetékmentes az s pont szerint, t szerint pedig az elengedett követelésen van illeték és adó - ezért nem tiszta.
2011. szept. 29. 12:35
 8/12 A kérdező kommentje:
mármint a t pont alapján illeték és adó bizonyos jövedelem felett
2011. szept. 29. 12:43
 9/12 A kérdező kommentje:

"A törvény átmeneti időre lehetővé teszi, hogy az adósok ingatlanfedezetes devizaalapú hitelüket rögzített árfolyamon végtörleszthessék, illetve meghatározott körben adó- és illetékmentességet ír elő a devizahitellel rendelkező adósok megsegítésére kidolgozott programban részt vevők és a szociálisan rászorulók megsegítése érdekében."


a meghatározott körben- kifejezés miatt gondolom, hogy nem mindenkinek lesz adó- és illetékmentes.

2011. szept. 29. 12:48
 10/12 anonim ***** válasza:
A második válaszban ott van minden, nem tudom mit lehet ezen érteni.
2011. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!