Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizika tesztfeladatok valakine...

Fizika tesztfeladatok valakinek? Nem nehezek csak nem tudom jól gondolkodom-e.

Figyelt kérdés

1, Hol a legkisebb az 1 kg tömegű test 1 m magasra emelése közben végzett munka?

A)A Föld felületén mindenhol azonos

B)Budapesten

C)A Déli sarkon

D)Az Egyenlítőn

Ha csak g legkisebb értékét kell figyelembe venni, akkor az Egyenlítőn, jól gondolom?


2, Egy fonál végére m tömegű testet rögzítünk, majd az így kapott matematikai ingát a függőlegeshez képest 90 fokkal kitérítjük és elengedjük, mekkora a fonálerő abban a pillanatban, amikor a fonál újra függőleges?

A) mg

B) 1/3 mg

C) 3 mg

D) Csak a fonál hosszának ismeretében számítható ki.

nem mg simán? istenem de hülye vagyok a fizikához


3, Egy fémgolyó térfogata hőtáguláskor 0,45%-kal nő meg, mennyivel nő a sugara és felszíne?

A) Sugara és felszíne is 0,45%-kal nő

B) Sugara és felszíne is 0,15%-kal nő

C) Sugara 0,15%, felszíne 0,3%-kal nő

D) Sugara 0,3%, felszíne 0,15%-kal nő

A gömb térfogat-ás felszínképletét akartam használni, és úgy szerintem 0,45-tel nő mindkettő, vagy nem?:S


2011. dec. 30. 17:41
 1/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%

1 Jól gondolod. Az egyenlítőn hat leginkább a Föld forgásából származó centrifugális erő a testre. (Ezért tervezik a rakéta kilövőket minél délebbre. Amcsik Floridába, oroszok Kazahsztánba.) Ráadásul a Föld sugara is nagyobb az egyenlítőnél.


2 NEMJÓ az "A" válasz. Nem csak az mg húzza a fonalat, hanem a centrifugális erő is, hiszen még leng az inga. A centrifugális erő meg függ a fonál hosszától is.


3 Ez nem fizikai, hanem matek példa. Ha megnézed a térfogat és a felület képletet, akkor láthatod, hogy a térfogat a sugár harmadik hatványával arányos. A felület pedig a sugár második hatványával arányos.


Tehát pl ha a sugár megduplázódik, akkor a térfogat megnyolcszorozódik, a felület pedig megnégyszereződik.

2011. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszi, most már teljesen világos!:))
2011. dec. 30. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:

A 2-es feladatra a C a helyes, 3mg.


Mert a centrifugális erő 2mg, kiszámításakor kiesik az inga hossza.

2012. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:

re Villanykörte:


Basszus tényleg! Az inga nehezékének kerületi sebessége pont úgy függ az inga hosszától, ahogy a centrifugális erő a sugártól. inga hossz=sugár


Hát ezt megszívtam

2012. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Amúgy miért Villanykörte a neved? Fényt gyújtasz a sötét elmékben?
2012. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan!
2012. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!