Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szakközépiskolába járok, most...

Szakközépiskolába járok, most fogok majd érettségizni és azon gondolkodom hogy továbbmenjek-e egyből fősulira, egyetemre, vagy maradjak még szakmán 2 évig? (gépész, villamos stb. )

Figyelt kérdés
Szeretném ha véleményetekkel segítenétek döntésemben, előre is köszönöm.
2011. szept. 18. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Maradj a szakmán. Szakemberekre van szükség, abból van hiány, a felsőoktatást úgyis építik le, mert túl sokan tanulnak benne "feleslegesen" (bár a reál szakok 40%-os hallgatói növekedéssel számolhatnak, de a humánokat 60%-al szeretnék leépíteni). Ha el is végzel egy egyetemet/főiskolát, akkor is a szakmáddal keresnál jobban, abban lenne biztos állásod. Például a tanszék, ahol dolgozom (én nem szakközépben végeztem, nekem sok választásom nem volt) előbb talált biológus doktorandusz hallgatókat év végén, mint szerelőt, aki megcsinálná az elromlott hűtőt. :)

Mindenképpen azt javaslom, maradj a szakmában. Utána is elmehetsz fősulira/egyetemre, ha erre vágysz, vagy úgy érzed, szükséged van további képzésre. De addig egy olyan biztos gyakorlati tudásra teszel szert, ami nagyon sok felsőoktatásban tanulóban nincs meg. Ez később mindenképpen az előnyödre válik. Nem eméleti szakemberek kellenek, hanem olyanokra van nagy szükség, akik képesek gyakorlatiasan állni a problémákhoz, meg is oldják azokat, nem csak adnak egy tervet, ami akár jó is lehet.


Mondom mindezt úgy, hogy én tökéletesen elméleti kutató vagyok. Nekem nem lesz állásom. Majd mehetek ki külföldre, reménykedhetek, hogy valahol eltartanak és támogatják a kutatásaimat. Előtted egy szakmával nyitva a világ, mindenhol szívesen látnak.

2011. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!