Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én gondolkodom, vagy az agyam?

Én gondolkodom, vagy az agyam?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 19:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%

Te az agyad vagy :)


Az én gondolat az agyban lezajló bioelektromos folyamatok összessége :)

2010. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy autót nézünk, ott az agyad a sofőr, a tested meg az autó. A képességeidhez mindkettő kell, ugye (mert az átlagember nem szaladgál 120-szal).


Ha agyátültetést végeznének rajtad, akkor nem a tested kapna új agyat, hanem az agyad kapna új testet. A hatása is olyan lenne, mintha átülnél egy új autóba: először meg kellene tanulni a használatát - utána már "éreznéd" az egészet.

2010. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Te gondolkodsz az agyaddal.
2010. nov. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 X Jakab válasza:
61%
Nem,te nem gondolkodsz.
2011. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Descartes.
2011. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Szerintem a tudat("En") a gondolkodas affele "kontose".Minden egyes tudatos gondolkodasi folyamat a tudatban kezdodik es hozza is ter vissza.A tudat az organizmus "fuggetlen" resze, mely semmilyen folyamatnak nem alarendelt,affele "lato es karmester" mely minden gondolatmenetet atfog,erzekel,esetleg kontrollal.

Minden egyes felfogott inger az agyban dolgozodik fel az adott informacio viszont a tudattal erzekeltetik.

Egy hasonlattal tudnam szemleltetni:

Tegyuk fel hogy a komputer az agy a hasznaloja pedig a tudat.A komputer vegez minden egyes szamitast viszont a szamitasi folyamatok elinditoja,kontrolaloja az eredmeny szemleloje es megiteloje a hasznalo.


A kerdesedre azt a valaszt tudnam adni hogy az "en" es az agy rendszere egy felbonthatatlan rendszer, melyben az en a erzekelo es iranyito, az agy pedig a feldolgozo,vagyis a gondolkodasban az ennek es az agynak is kulcsfontossagu szerepe van.

2011. jan. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
ez nem szinekdoché?
2011. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon izgalmas kérdés! Szerintem is a tudat az elsődleges. Az ember a tudat. Ami nálam egyenlő a lélekkel. Szóval szerintem az ember a lélek. A léleknek van egy teste, ebbena testben van egy agy. Az agy godnolkodik. Igen a számítógépes hasonlat nagyon jó. A számítógép dolgozik, de valaki működteti, pontosabban használja. Tehát: Te az agyadat használod a gondolkodásra. De az is lehet, hogy másképpen van.
2011. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

"Az ember a tudat. Ami nálam egyenlő a lélekkel. Szóval szerintem az ember a lélek."


Kérdés, hogy ha ezek mind azonosak egymással, akkor ugyan miért van ezekre (erre) három különböző szó. A válasz pedig az, hogy mégsem azonosak egymással :)))

2011. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled utolsò.Szerintem az elötted kommentelö illetö minden bizonnyal valami màsra gondolt egyszerüen csak nem megfelelöen fogalmazta meg.Gondolom a tudat alatt a lelket érti az agy pedig az amit a lélek(tudat) kontrollàl,érzékel.Hipotézisnek elfogadhatònak tartom viszont vannak benne hiànyossàgok.Pl ha a lélek örök hogyan képes tovàbb létezni az agy nélkül?Végülis egyetértett a komputeres hasonlattal amiböl az vezethetö le hogy a tudat agy nélkül nem lètezhet önàllòan.Persze az én àllitàsaim is elég merèszek mivel a tudat eredetèröl,müködéséröl mèg nincsen pontos leiràsunk. Csak annyit tudunk hogy van,de hogy mi az, az mèg rejtély.
2011. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!