Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy villamosmérnök képes...

Egy villamosmérnök képes elvégezni egy villanyszerelő munkáját?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 20:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom,hogy most mit tanulnak. De az öcsém 20 éve végzett,és minden villanyszerelést el tud végezni,ha szükség van rá.
2012. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Elméletileg. De 60 éves nagyapám már nem küldeném fel a létrára villamosmérnök létére:)
2012. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 _Jessy_ ***** válasza:
Nagyjából akárki el tudja végezni. Csak meg kell tanulnia :) Gondolom nem kell az ördöggel cimborálni ahhoz, hogy valaki villanyszereléshez értsen.
2012. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Hmm engem inkább az érdekelne, hogy engedélye is van rá? Az biztos, hogy specifikus képzettség és engedélyek nélkül nem nyúlhat magasfeszültséghez.

De a diplomája ad-e engedélyt neki arra, hogy vállalkozóként villanyszerelőkét dolgozzon, normál 240V háztartási feszültséggel? Vagy ehhez kell még valamilyen specifikus képzést/engedélyt szerezni?

2012. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
És ugyanezt kérdezem BSC-re és MSC-re. Ilyen szempontból van különbség?
2012. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Egy talpraesett villamosmérnök simán el tudja végezni egy villanyszerelő munkáját. Persze a gyakorlat is fontos benne. Egyetemi szaktársaim közül többen szoktak fusiba villanyt szerelni.
2012. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy erősáramú szakember (épületvillamosítás, stb) simán szerelheti is a villanyt. Egy beágyazott rendszereken végzett már nem tehetné meg hivatalosan.
2012. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 pasiBP87 válasza:
100%

A dolog engem is érdekelne, én a Kandón végzek energetikán villamosmérnökként. Sajnos szerelést nem tanítanak, de nem okozna gondot megtanulni. A hozzá tartozó elmélet meg azt hiszem nem okozna gondot :))

Egy szerelői képzés 11 hónap és 300 ezer Ft...

Nem hiszem, hogy megbüntetnének, mert nem szerelőként végeztem és azt dolgozom... bár ki tudja..

Jó lenne tudni a választ, hogy hivatalosan végezheték e szerelést...

2012. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Hm. Hát így 3 év múlva...

Képes? Ha megtanulja a villanyszerelő munkához szükséges ismereteket, akkor igen.

Pont szem- és fültanúja voltam egy beszélgetésnek, amikor egy BME-s tanár szerette volna megcsinálni víkendházának villamosítását, és az ELMŰ-s főszerelő egy háromnegyed órát magyarázott neki. Aztán, mikor egyedül maradtunk, odafordult hozzám, hogy: ez meg milyen villamosmérnök volt, azt sem tudta, mi az a nullabontó. Én ugyan mondtam neki, hogy Pista bácsi, ez az úr igen nagy fej transzformátor hűtés tekintetében, oda meg sosem kellett nullabontó...

Egyébként, miután végeztem, majd elkezdtem villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatokat végezni, egyszer muriból átnéztem az egyetemi tankönyveket, és írtam egy levelet, hogy mit javítsanak a szabványokkal kapcsolatban, ha új kiadás készülne...

Ez nem jelenti azt, hogy rossz az oktatás, de már vagy 30 éve inkább az a lényeg, hogy mérnök ne helyből tudjon sok lexikális ismeretet, hanem tanuljon meg felfogni és alkalmazni.

2015. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja, jut még eszembe, a 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről alapján sajnos nem teheti.
2015. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!