Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy állítják elő az elox...

Hogy állítják elő az elox piros alkatrészeket?

Figyelt kérdés
Tudom mit jelent az eloxálás. van egy bizonyos szín az elox piros. ez mit jelent? csak eloxált felület lehet elox piros? vagy van ilyen színű festék?
2012. jan. 7. 10:03
 1/6 fúróferkó ***** válasza:
Az eloxált piros felületre emlékeztető ( régi autoszifonok,pneumatika elemek stb.) színárnyalat az eloxpiros
2012. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor festékből is lehet ilyen színűt beszerezni?
2012. jan. 7. 11:03
 3/6 fúróferkó ***** válasza:

Elvileg bármely árnyalat kikeverhető.Viszed a színmintát egy megbízható festékboltba ,ahol értik a dolgukat és számítógépes színkeveréssel a klasszikus 3 alapszínből,és 2 semleges színből (fekete,fehér) kikutyulják.

Igazi szakboltba menj ! Én egyszer kevertettem "számítógépes " boltban.Amikor mutattam a magammal vitt mestermintát,hogy ez csak hasonlít ,azt mondja főnök a kezelőnek:tegyél két csepp pirosat,egy csepp kéket hozzá!

Ennyit a számítógépről.Régen ugyanezt csinálta a Józsi a létra alatt.

2012. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jan. 7. 11:25
 5/6 anonim válasza:

Létezik ilyen hatású festék: piros, kék, lila, arany, zöld, narancs stb. pont amilyen színben a ténylegesen eloxált dolgok is jellemzően előfordulnak. Valóban hatásos utánzat.


Márkája: Dupli-Color Metalcast Anodized Spray

Sajna magyar forrást nem találtam eddig, ha valaki talál írja meg légyszives.

Ebayen hozzáférhető (8 dollár), de nem küldik MOra sajnos :(

2012. márc. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyuricza Tibor válasza:
Egy fényező srác csinált olyat,hogy 2k-s lakkba tett piros metál festéket meg a lakkhoz való edzőt és polírozott alumínium alkatrészeket fújt le vele.Vékony rétegben kellett fújni jó párszor, de megtévesztésig hasonló volt,mint az elox.Kerékpár agyat festett így.
2013. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!