Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnék megtanulni hatékonya...

Trendkivuli kérdése:

Szeretnék megtanulni hatékonyan olvasni könyveket, hogyan kezdhetnék neki? :-)

Figyelt kérdés
Sajnos amikor elkezdek egy könyvet legyen az tananyag vagy másmilyen könyv nagyon hamar elkalandozok olvasás közben és máson jár az eszem, emiatt lassabban is haladok és kevesebb dolog is marad meg abból amit olvastam,van esetleg könyv vagy módszer amivel javíthatnék ezen ? Köszönöm!:-)
2012. jan. 10. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleinte olvass hangosan.
2012. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En azt csinalom, hogyha unalmas az anyag, hogy a kovetkezokeppen allok hozza az olvasashoz:"Na lassuk csak mi az, mit irnak rola, nezzem csak meg, biztos valahol hasznat veszem, hiszen hasozntalan info nincsen."

A lenyeg, hogy oda kell tenyleg figyelni, a figyelmen, es a koncentracion van a lenyeg, ha nem megy elsore akkor probalkozz inkabb full csendben olvasni hogy csak arra figyelj.

2012. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jegyzeteld közben ki a lényegét egy füzetbe vagy gépeld file-ba; ha gondolat jut az eszedbe, azt írd ki egy másik helyre, egy harmadik lapra pedig rajzolgass szemléltető ábrákat (pl. főbb fogalmak viszonya egymáshoz) olvasás közben.
2012. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy addig nem megyek tovább egy mondaton, amíg meg nem értettem. Ha nem értem akkor még egyszer elolvasom, ha akkor sem akkor megnézem, hogy miért is nem értem. Általában az szokott lenni a baki, hogy a könyvekben magas szinten van leírva minden, olyan szavakkal amiket csak sejtek, hogy mit jelentenek. De mindig utánanézek az interneten.

Mondjuk ez tanuláskor szokott lenni...regényeket én sem szeretek olvasni. Sajnos nem tudom bele élni magam.

2012. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már nem tudom milyen tanulásmódszertanokat bemutató könyvben olvastam...valahogy így emlékszem rá:

Olvasói perspektíva változtatása.

(pl. betörő, vevő, kutató)

Tananyag tanulásra többféle módszer van, de ha sima hobbira gondolsz, hogy nem tud lekötni, akkor ne erőltesd.

2012. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!