Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Oszcilloszkóp használatáról...

Oszcilloszkóp használatáról valaki?

Figyelt kérdés

már keresgéletem Google-el..

de nincs normális cikk róla

igazából az érdekelne, hogyan kell mérni vele, milyen érdekességekre használható, mik a határai?

ha lehet érthetően köszönöm:)



2012. jan. 15. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Már a kérdés is értelmetlen. Egyáltalán: tudod, hogy mi az oszcilloszkóp?

Mérni úgy "kell" vele, hogy a mérni kívánt jelnek megfelelően beállítod az eltérítés sebességét, az erősítést (és/vagy az osztót), csatlakoztatod a mérőzsinórt a mérendő pontokra, majd a látottakat kiértékeled.

Minden olyan "érdekességre" használható, amelyre kialakítása alapján alkalmas, lissajous ábrák rajzolásától a súlylökésig (bár ez utóbbira kicsit drága mulatság lenne)

A határai pedig típusfüggőek, másra képes egy régi orosz N313, és megint másra egy 7633-as tektronix.

2012. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első: nem kell fikázni a tudásra szomjazó kérdezőt.
2012. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a neten található leírásokat kevésnek találod, akkor valójában csak az marad, hogy legyen kéznél egy oszcilloszkóp és a kézikönyvét olvasgatva kipróbálod a funkcióit. Mert enélkül olyan, mintha például a számítógépről is csak olvasnál, de nem nyomkodnád a gombokat.
2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Cuprum ***** válasza:

elsőnek: valószínű Te is úgy születtél h profi voltál:)

és feltételezem, hogy Te mindenre magadtól jöttél rá, soha semmi kérdést nem tettél fel senkinek

amúgy ebben a témakörben télleg 0 vagyok, csak vártam egy kis kezdő lökést:D

2012. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cuprum ***** válasza:

e/1ben beszélek:D

sztem várt egy kis kezdőlökést

2012. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Némelyikkel lehet tetrisezni.
2012. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tééényleg!!! Tetriszessel én is találkoztam! Volt olyan a suliban, kb. 6-8 éve...
2012. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!