Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha le akarom "fejni" az Aloe...

Ha le akarom "fejni" az Aloe vera-t, miylen eljárással tehetném azt, hogy minél hatékonyabban tehessem?

Figyelt kérdés
Injekciós tű, kémcső, v mi kellhet még hozzá?
2012. jan. 17. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem elég egyszerűen levágni egy levelet, és kipréselni belőle minden gélt egy tálba? Ez a leghatékonyabb és legegyszerűbb, ahogy én tudom.
2012. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi, mivel eddig ezt nem tudtam. Van esetleg arra is ötleted, hogy oldhatom meg, a tartósítást? Feltételezem nem elég csak szimplán egy pl. lezárt tárolóedénybe elrakni, mert károsodhatnak a fagyás/hűtés következtében, vagy tévedek?
2012. jan. 18. 06:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagymamám berakta a hűtőbe a kipasszírozott gélt, azt annyi. De van egy recept aloe verás italra (valami szerzeteshez köthető állítólag, neten találta, úgy kezdődik, hogy fél liter rum, szóval innentől aztán mindegy, van-e benne aloe, vagy sem, minden probléma a múlté), és az állítólag kamrában tárolva sokáig eláll. De ha hűtőben tárolod, akkor egészen sokáig friss marad, nem kell fagyasztóba rakni. Lefagyasztva nem tudom, mi lesz, talán kicsapódik valami, még sosem próbáltam. (Nekem mindig csak egy pici kellett, és akkor lecsippentettem a levél végét, annyi pont elég volt. A növény is alig károsodik.)
2012. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én fagyasztva próbáltam... hát nem jött be :D
2012. jan. 18. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!