Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem támogatják a tudományokat rendesen? Miért ennyire beszűkült tudatúak az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre hogy az emberek itt rendkívül konzervatívak és egyáltalán nem nyitottak a tudományok felé.Olyanokat mondanak hogy "olyan sosem lesz" , "Minek olyan" "tiszta hülyeség" , "erre nincs megoldás".És csodálkoznak hogy sok magyar kutató elköltözik másik országba egy olyanba ahol értékelik az emberek a tudását , és támogatják minden lehetséges eszközzel.Sok amerikai ismerősöm van , szokták mondani hogy az állam dollár milliókat-milliárdokat áldoz a tudománynak.De említhetném Angliát is és Németországot is ők is hajlandóak áldozni a tudomány oltárán.


Aki szerint meg elég fejlett a technológiája az emberiségnek annak orvosi segítségre van szüksége.Rengeteg dolgodra nincsen megoldás még ugyanúgy a természettudományban és az orvostudományban.Ideje lenne végre beásni magunkat a kvantum technológiába és elferdíteni a fizika törvényeit.



2012. febr. 6. 11:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Molekuláris bionika alapképzésre járok , még szép hogy érdekelnek a tudományok.
2012. febr. 6. 13:51
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
Aha, tehát fingod sincs még semmiről, de a szád az már nagy.
2012. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12-es és neked miről van fogalmad?
2012. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"Aha, tehát fingod sincs még semmiről, de a szád az már nagy."


És te mit tudsz?A kutatók próbálnák az ország javát szolgálni ha az adna rá lehetőséget.De nem ad, ezért kénytelenek más országokat "gazdagítani". Magyarországot is lehetne "gazdagítani" csak nem ad rá lehetőséget.

2012. febr. 6. 16:25
 15/26 anonim ***** válasza:
arról van fogalmam hogy a gazdaság meg a tudomány milyen helyzetben van magyarországon.
2012. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"A kutatók próbálnák az ország javát szolgálni ha az adna rá lehetőséget."


És lehetőség alatt azt érted hogy nyugati fizetést a semmiért, miközben a fidesz azon gondolkozik, hogy jelentsen-e államcsődöt vagy ne... És akkor még nem mentünk bele a politikába :)

2012. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Sebaj, az utánunk következőket kötelezték arra, hogy támogassák az országot, akár munkával, akár pénzzel. Vagyis, ha kimegy, akkor is ki kell fizetnie a hiteleit, vagy visszatérítenie az állami támogatást.

A gond csak ott van, hogy ha majd itthon tiltakozni merészelnek a tanárok, az orvosok, vagy bárki más, akkor könnyű lesz őket megfogni azzal, hogy akkor oké, hirtelen felugrasztjuk a hiteled kamatát. Ezzel az értelmiségiek elvesztik az érdekképviseletüket. Másrészt, mivel a szerződés Magyarországhoz köt, ezért a külhoni magyart is Magyarországhoz köti, és nem engedi haza, csak ha fizet élete végéig, aki azért jönne, hogy anyanyelvén tanuljon.

2012. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"És lehetőség alatt azt érted hogy nyugati fizetést a semmiért,"


Íme a sztereotípiák, amikről beszéltem. Hogy a kutatók szart se csinálnak, csak a markukat tartják. Hát a legtöbb kutató, aki állami helyen dolgozik (alapkutatásból él), a nyugati fizetés igen kicsi részéért csinálja. Én például postdoc vagyok (azaz doktori fokozatom van, és 30 éves vagyok), a korosztályomban legmagasabb elérhető fizetésért dolgozom (kb 240000 bruttó). Igen, ez egy szakmunkás szemében lehet hogy sok, de ezért tanultam előtte 10 évet, éltem ösztöndíjból meg anyámék nyakán, igen, hogy 30 éves koromra azért hadd keressek már valamit. A német postdoc fizetés 2000 eurónál kezdődik, ami jelenleg 580000 forint bruttó. Ez itthon a professzori fizetésnek felel meg (ami olyan 450-500 ezert bruttó). Azért érzed a különbséget. (És nem, annyival nem drágább az élet odakint.) És azért csinálom, mert szeretem, a végzettségemmel simán elmehetnék cégekhez nyugati szintű pénzekért. De engem a kutatás érdekel, ez a hivatásom.


A legtöbb kutató mégse fizetésemelsét akar, hanem hogy hagyják dolgozni. Legalább azt a pénzt, amit már megítéltek neki, ne vonják vissza, ahogy pl az előző munkahelyemmel megtették. (Úgy kellett lemondani egy már megrendelt mikroszkópot, és van akinek már hónapok óta nincs fizetése.)


A tudományban ugyanis úgy van, kedves nagyon művelt barátunk, hogy 3-4 évente kell pályázni egy munkatervvel, amire nyersz x pénzt, és abból kell a béreket meg a műszereket meg mindent kifizetned. A pénzt nem egyszerre adják oda, hanem időarányosan, és bizony olykor simán elvonják, ezzel mind a munkát, mind pedig a szimpla egzisztenciát ellehetetlenítik. Így nem lehet tudományt csinálni.


Emellett persze a kommunikáció megy, hogy tudás alapú társadalom, meg milyen fontos a tudomány. Persze.

2012. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Előző, csak úgy érdeklődésképp kérdezem, mennyire csinálhatod azt, amit te szeretnél? Mennyire hagynak rá időt, és mennyire ismerik el? (Meg milyen területen vagy? valami bioszos?)
2012. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok, és nem nagyon értem a kérdést. Kik hagynak mire mennyi időt? Kik mit ismernek el?
2012. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!