Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gravitációs erő fogalma?...

Gravitációs erő fogalma? Kiszámítása? Surlodás fogalma, fajtái? Közegellenálás fogalma, mitől függ?

Figyelt kérdés
Help
2012. febr. 6. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Fg kiszámítható így is ha jól tudom:

F=a*m

Fg=a*m

megméred valaminek a tömegét légüres térben elengeded megnézed a gyorsulását és számolsz


Súrlódás:Tapadási, csúszási

Tapadási: az az erő ami megegyezik azzal a húzóerővel ami épp, hogy el nem mozdítja a testet.

Csúszási megegyezik azzal az erővel amivel egy állandó sebességű tárgy húzza a testet

Közegellenállás :

a közeg sűrűségétől, a közegben haladó test átmérőjétől, sebességétől függ többet nem tudok

Remélem, hogy ezek helyesek!!

(Nagyon rég volt és ezekbe nem merültünk nagyon bele, csak azt írtam amit én gondoltam...)

2012. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát több mint a semmi, köszönöm :)
2012. febr. 6. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:
F=m*g ahol a g állandó 9.81 vagy ált csak 10el szoktak számolni
2012. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gravitáció csak az elemi fizika szerint erő egyáltalán.


Valójában nem tudjuk micsoda. Einsten szerint térgörbület okozza, létezik olyan teória is mi szerint egy másik dimenzió ráhatása a mienkre.


A hétköznapi dolgokban tény, hogy a legcélravezetőbb erőként kezelni.


Az már bizonyított tény, hogy minél nagyobb egy test tömege annál nagyobb a gravitációs vonzása. Az alapvető probléma abból adódott, hogy megfigyelték a részecskéket és valamilyen ismeretlen okból kifolyólag vonzódtak egymáshoz.

2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

súrlódás fogalma: a súrlódás nehezíti a testek egymáshoz viszonyított mozgását

surlodásnál az jó amit a második válaszoló írt, de ott hiányzik a gördülési surlódás F=mű*nyomóerő

közegellenállás: függ: közeg sűrűség test alakjától, test homlokfelületétől, a test és a közeg egymáshoz viszonyított relatv sebességének a négyzetétől

képlet: F=1/2*c*A*p(ró)*v(négyzeten)

tapadási súrlódás: a felület simaságától és a testek egymáshoz szorító erők nagyságától függ

képlet: F= mű*nyomóerő

ugyanígy a csúszási súrlódás...

a mú = súrlódási együttható, képlete: F(súrlódási)/F nyomó

2012. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!